Nuolat stebimi Klaipėdos paplūdimiuose girtaujantys asmenys

Reklama baigsis po sek.

Šią vasarą dėl susiklosčiusios situacijos ilsėtis daugelis planuoja Lietuvoje, todėl  Klaipėdos bendruomenės pareigūnai uostamiesčio paplūdimiuose aktyvina prevencinę veiklą. Kartu su veiklos skyriaus pareigūnais, policijos rėmėjais ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistais prevencines priemones reguliariai vykdo ne tik pajūryje – Melnragės, Girulių, Smiltynės paplūdimiuose bei jų prieigose, bet ir kitose viešose, prie vandens telkinių esančiose rekreacinėse vietose.

Priemonių metu pareigūnai stebi, kad asmenys laikytųsi patvirtintų saugaus elgesio vandenyje taisyklių, nepažeistų viešosios tvarkos reikalavimų – tokių kaip rūkymas ar alkoholinių gėrimų vartojimas viešosiose vietose, informuoja apie už pažeidimus gresiančią teisinę atsakomybę.

Per kelias pastaruoju metu vykusias prevencines priemones buvo įspėta 11 asmenų, bandžiusių viešoje vietoje vartoti alkoholinius gėrimus. Vienam, sunkiai ant kojų bestovėjusiam vyrui, paplūdimyje surašytas protokolas – jam nustatytas 3,26 promilių girtumas. Už tai gresia bauda nuo 20 iki 100 eurų. 

Skiriant ypatingą dėmesį viešosios tvarkos užtikrinimui, paplūdimiuose aptinkami asmenys, turintys ne tik alkoholinių gėrimų. Nedarbo dieną, Joninių šventės vakarą, birželio 24 d. apie 18.00 val. patruliuodami Klaipėdos miesto policijos pareigūnai Melnragėje, kopose prie jūros, tikrindami asmenis vartojusius alkoholinius gėrimus, pas 2003 m. (16 m.) gim. vaikiną šortų kišenėje rado vieną folijos lankstinuką su augalinės kilmės, galimai, narkotine medžiaga. Pradėtas tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. T paties patruliavimo metu taip pat vienam asmeniui surašytas administracinių nusižengimų protokolas už viešosios tvarkos pažeidimą – gyventojas neblaivus triukšmingai šlaistėsi Audros gatvėje.

Už gyvūnų vedžiojimą tam neskirtose vietose Administracinių nusižengimų kodekse numatomas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 120 eurų. Prevencinių priemonių metu dėl to įspėti 4 asmenys.

Policijos pareigūnai taip pat primena, kad baudžiama ir už rūkymą paplūdimiuose tam neskirtose vietose – numatomas įspėjimas arba bauda 20 iki 50 eurų ir privalomas tabako gaminių konfiskavimas. Vairuotojams primenama atidžiau statyti savo automobilius – už transporto priemonės palikimą ten, kur stovėti jai draudžiama,  bauda svyruoja 30 iki 90 eurų.

Saugaus ir malonaus poilsio linkintys pareigūnai ragina laikytis taisyklių, o apie pastebėtus galimus pažeidimus informuoti policiją.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių