Nuspręstas Klaipėdos futbolo mokyklos turto likimas

Reklama baigsis po sek.

Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas administracijos parengtas sprendimo projektas, kuriuo iki šiol biudžetinė įstaiga „Klaipėdos futbolo sporto mokykla“ pertvarkoma į viešąją įstaigą.

Šiuo sprendimu nustatoma, kad visos biudžetinės įstaigos teisės ir pareigos, visi darbuotojų darbo santykiai bus tęsiami viešojoje įstaigoje. Taip pat numatomas savivaldybės, kaip steigėjos finansinis įnašas- 510 tūkst. eurų, numatomas pereinamojo laikotarpio mokyklos finansavimo modelis.

Svarstant siūlymą komitetuose, administracijos buvo paprašyta išaiškinti kaip bus valdomas pertvarkytos mokyklos turtas- naujas pastatas su aikštynais ir įranga.

Specializuotos sporto bazės turi būti paliktos valdyti pačioms įstaigoms, kaip Lengvosios atletikos mokyklos, Krepšinio mokyklos, „Gintaro“ sporto centro bazės. Taip pat savivaldybės administracija greitu metu teiks tvirtinti tarybai tvarkos aprašą, kuriame bus detalizuoti kriterijai, kaip bus naudojama naujoji infrastruktūra. Biudžetinės sporto įstaigos centralizuoto bazių valdymo klausimai bus sprendžiami pertvarkant ir kitas biudžetines įstaigas 2023 metais“,- siūlymą pristatė Klaipėdos miesto savivaldybės Planavimo ir analizės skyriaus vedėja Jolanta Ceplienė.

Tokia turto valdymo forma įtiko ne visiems tarybos nariams. Liberalų sąjūdžio atstovas Saulius Budinas pasiūlė „nesigręžioti atgal“, o laikytis numatyto plano: neperleisti turto valdyti futbolo mokyklai, o iškart priskirti šią funkciją naujajam sporto bazių valdymo centrui.

Mes turim pavyzdžių, kai turtas perduotas vienai įstaigai, kuri turi savo būrelius, tai dažniausiai jie prioritetą skiria savo būreliams, ar klubams. Tokių pavyzdžių yra tikrai nemažai- tai ir bendrojo lavinimo mokyklos. Neretu atveju tos bazės naudojamos ne visada racionaliai. Pavyzdžiui, lieka viena valanda laisva, tai tu kitų ir neįsileidi, nes tai susiję su kažkokiais tau kylančiais rūpesčiais. Kadangi turim nemažai privačių sporto klubai, kuriuose irgi yra klaipėdiečiai vaikai ir norėtųsi, kad ta sporto bazė būtų naudojama visiems Klaipėdos vaikams, nepriklausomai, kur jie lanko. Yra noras visiems užtikrinti galimybę naudotis šita gera infrastruktūra ir nesudaryti privilegijų vienam išskirtiniam klubui“,- argumentavo S. Budinas.

S. Budinui nepritaręs Kazys Bagdonas išsakė nuogąstavimus, kad toks sprendimas bus priimtas nepasitarus su futbolo mokyklos bendruomene ir ragino palikti įstaigai pereinamąjį kelerių metų laikotarpį valdant turtą.

Vicemeras Arvydas Cesiulis siūlė neskubėti perduoti turto Sporto bazių valdymo centrui, nes ši įstaiga nespėjanti aptarnauti jau ir šiuo metu prižiūrimo turto.

Aidui Kaveckiui S. Budino siūlymas pasirodė šališkas, mat, jo teigimu, Sporto bazių valdymo centro vadovas yra minėto politiko bendrapartietis ir buvęs klasiokas. S. Budinas šiuos ryšius paneigė argumentuodamas amžiaus skirtumu ir sugėdino kolegą dėl nepagrįstų apkalbų.

Po balsavimo opozicijos atstovo protokoliniam siūlymui buvo pritarta. Už balsavo 23 tarybos nariai, 1- prieš, 3 susilaikė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių