Nutraukiama laiptinių ir gatvių dezinfekcija

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusio Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu administracijos direktorius Gintaras Neniškis, kartu su kitais komisijos nariais aptarė, kokiais ribojimais turės miestas vadovautis pasibaigus galioti valstybiniam karantinui, o kokių iki šiol naudotų priemonių jau artimiausiu metu nebeprireiks. Viena iš pastarųjų – daug gyventojų pasipiktinimo dėl didelės paslaugos kainos sulaukusi privaloma laiptinių dezinfekcija.

Nuo vakar šalyje pasibaigus galioti valstybinio karantino režimui, nebeliko reikalavimo privalomai dezinfekuoti daugiabučių namų laiptines.

„Šis sprendimas buvo priimtas tik karantino laikotarpiui. Iš pradžių valstybės lygio ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas buvo nurodęs daugiabučių namų laiptines piko metu dezinfekuoti keturis kartus, vėliau, švelninant karantiną dažnumas buvo sumažintas iki 1 karto per dieną. dabar nuo vakar dienos iš esmės pasibaigus karantinui, šis privalomas nurodymas nebeteko galios, tad ir nebebus vykdomas“, – teigė G. Neniškis.

Taip pat mieste nutraukiama ir gatvių dezinfekcija. Pirmosiomis dienomis gatvės pagal galimybes buvo dezinfekuojamos pakankamai intensyviai. Paaiškėjus, kad gatvių ir šaligatvių dezinfekavimas pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas sukelia daugiau žalos, nei naudos, ypatingai pradėjus gyvuoti, žydėti augalams, ši nuostata pakeista į dažnesnį gatvių valymą.

„Mūsų mieste pastaruoju metu kaip tik yra padidėjusi ir tarša, ypač skundžiasi gyventojai šiaurinėje miesto dalyje, Vitės kvartale greta uosto įmonių įsikūrę. Dėl to miestas ėmėsi papildomų priemonių, kad ta taršos sklaida būtų maksimaliai mažesnė“, – G. Neniškis.

Uostamiesčio gatvės bei šaligatviai šlapiuoju būdu valomos bent kartą per savaitę. Atsižvelgiant į esamą situaciją, intensyvumą žadama didinti. Lygiagrečiai ketinama dažniau valyti gatves naujomis kietąsias daleles surenkančiomis mašinomis.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių