NVSC: kai kuriose ligoninėse infekcijoms plisti sąlygos palankios

Reklama baigsis po sek.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vykdydamas valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą, balandžio mėnesį vertina, kaip Lietuvos stacionariose asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ligoninėse) laikomasi infekcijų kontrolės reikalavimų, kaip valdomi COVID-19 atvejai.

Kad ligoninėse būtų užkirstas kelias plisti užkrečiamosioms ligoms, jos turi ypač uoliai laikytis infekcijų kontrolės reikalavimų, nustatytų higienos normoje. Susiklosčius nepalankiai epideminei situacijai šalyje, buvo priimtas sprendimas atlikti vertinimus visose slaugos paslaugas teikiančiose ir tose stacionariose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose yra nustatyti COVID-19 infekcijos atvejai.

Balandžio 14-24 d. iš viso įvertintos 86 Lietuvos ligoninės, 20-yje  iš jų nustatyti pažeidimai, susiję su užkrečiamųjų ligų išplitimo rizika (tai sudaro 23 proc.).

Pažeidimų pobūdis: neužtikrinamas darbuotojų, dirbančių su užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir darbuotojų, nedirbančių su tokiais pacientais, srautų valdymas, netinkamai suformuotos darbuotojų pamainos, darbuotojai neapmokyti naudotis asmens apsaugos priemonėmis, neužtikrintos sąlygos rankų dezinfekcijai ir higienai, prie izoliavimo patalpų neįrengtos asmens apsaugos priemonių apsirengimo ir nusirengimo vietos, netinkamai tvarkomos medicininės atliekos, nėra asmens apsaugos priemonių, skirtų pacientams.
Gydymo įstaigoms nurodyta trūkumus nedelsiant pašalinti, suteiktos konsultacijos.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių