NVSC nebeteiks informacijos apie atvejus atskirose ugdymo įstaigose

Reklama baigsis po sek.

Šalyje prasidėjus antrajai koronaviruso bangai, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro internetiniame puslapyje buvo galima nuolat matyti ne tik, kaip praėjusios paros nauji infekcijos atvejai pasiskirsto šalies savivaldybėse, tačiau atskiroje grafoje buvo galima matyti situaciją Lietuvos ugdymo įstaigose. Tinklapyje buvo pateikiamos visos ikimokyklinio, pradinio ir bendrojo lavinimo mokyklos, kuriose nustatyta COVID-19 atvejai, informacija buvo talpinama detali – su įstaigos pavadinimu, diagnozės data bei infekuoto asmens minimaliais duomenimis, ar susirgo įstaigos darbuotojas, ar mokinys. Taip pat kiekvienas gyventojas galėjo pasižiūrėti, kiek konkrečioje įstaigoje šiuo metu yra iš viso sergančiųjų. Tačiau nuo šios savaitės pradžios tokia galimybė – atimta.

Pasiteiravus, kur dingo duomenys apie koronaviruso situaciją ugdymo įstaigose, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai pateikė atsakymą, kad ši grafa panaikinta dėl pernelyg didelio naujų atvejų kiekio. Įstaigos darbuotojai, savanoriai, LR kariuomenės kariai, kurie pasitelkti į pagalbą atliekant epidemiologinius tyrimus, nebepajėgia klasifikuoti duomenų. Anksčiau atskiri atvejai mokyklose, darželiuose buvo surenkami iš visų savivaldybių specialistų ir ranka suvedami, patalpinami visuomenei. Tačiau pastaruoju metu, kai naujų atvejų skaičius per parą siekia po kelis šimtus ir artėja link 1000, o infekuotų asmenų ugdymo, švietimo įstaigose vis daugėja, klasifikuoti juos tampa neįmanoma. Tad nuo šiol Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai visuomenei pateiks informaciją tik skaičiumi, koks tą dieną yra sergančiųjų kiekis ugdymo įstaigose. Kuriose iš jų konkrečiai plinta virusas ar yra grėsmė užsikrėsti – viešai skelbiama nebus.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė neslėpė, kad pastaruoju metu sulaukia vis daugiau tėvų pasipiktinimų dėl informacijos stokos. Tėvai nežino, kuriose mokyklose, darželiuose yra COVID-19 atvejų, o tai svarbu, nes šeimos savo atžalas veda į skirtingas įstaigas, todėl tampa sudėtinga įvertinti infekcijos plitimo riziką.

“Daug brolių, seserų lanko skirtingas įstaigas, šalia viena kitos esančias mokyklas. Mes tikrai stebėdavome ir sekdavome tą informaciją, kokiose įstaigose fiksuojami susirgimai. Dabar tai mums kelia nerimą, nes iš tiesų nežinome, kokia situacija yra mokyklose, darželiuose, galbūt sąlytį turėję vaikai ir izoliuojasi, tačiau jų broliai, seserys toliau eina į kitą ugdymo įstaigą ir tęsia mokslus įprastu būdu. Tai tokia nežinomybė kelia ne tik nerimą, bet ir nepadeda valdyti viruso plitimo. Tėvai iš tiesų seniai jau nerimauja, ar informacija bus laiku suteikta ir laiku sureaguota, kad situacija netaptų nevaldoma”, – sakė A. Zarambienė.

Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Jolita Andrijauskienė neslėpė, kad informacija apie naujus atvejus dažnai stringa ir direktorių ar administracijos darbuotojų net nepasiekia.

“Tikrai nenorėčiau nieko kaltinti ar užsiimti raganų medžiokle, dabar tikrai tam netinkamas laikas, tačiau turiu pripažinti, kad situacija su informacija yra labai prasta. Mes informaciją apie atvejus, susirgimus ar sąlytį turėjusius žmones sužinome tik iš tėvų, o ne iš institucijų. Jeigu tėvai noriai dalinasi duomenimis su mumis, mes žinome, informacija mus pasiekia, bet turbūt yra ir tylinčių. Informacija yra tik iš tėvų, kas pasako, tai pasako, žinom. Bet reali situacija neaiški”, – teigė J. Andrijauskienė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių