NVSC: savaitgalį patikrinimų metu nustatyti 326 pažeidimai

Reklama baigsis po sek.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, kartu su policijos departamento pareigūnais, valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais praėjusį savaitgalį visoje Lietuvoje vykdė viešojo maitinimo įstaigų, kultūrinių, pramoginių ir kitokio pobūžio renginių patikrinimus. Jų metu buvo stebima, kaip įstaigos bei lankytojai, renginių dalyviai laikosi valstybės lygio operacijų centro vadovo nurodymų, ar dėvimos ir ar tinkamai dėvimos nosį ir burną dengiančios priemonės, ar laikomasi reikalavimo laikytis saugaus atstumo. Iš viso šalyje buvo 1309 vietos, juose užfiksuota 326 pažeidimai.

„Savaitgalį buvo atlikti patikrinimai. Situacija nėra labai bloga. Matyt dėl to, kad mes jau penktadienį įspėjome apie patikrinimus, žmonės ir įstaigos tam spėjo pasiruošti, kai kas galbūt ir apskritai atsisakė planuoto vykimo į pasilinksminimo vietą. Žmonių srautai įstaigose nebuvo dideli, erdvės buvo apytuštės, lyginant su ankstesniais savaitgaliais. Buvo pažeidimų, bet jie nebuvo dideli”, – spaudos konferencijos metu teigė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Ministro teigimu, absoliučiai nepasiteisino praėjusį penktadienį išsakytas raginimas visuomenei fiksuoti sveikatos apsaugos priemonių nenaudojančius asmenis. Šį prašymą tautiečiai priėmė kaip linksmą žaidimą ir pokštą.

„Žmonės atėjo į susibūrimo vietas, linksmai nusifotografavo ir išėjo”, – A. Veryga.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, specialistai savaitgalį aplankė ir patikrino 131 viešojo maitinimo įstaigą, taip pat apsilankė ir daugiau nei 70-yje įvairių renginių, koncertų, festivalių.

„Buvo apsilankyta ne tik Vilniuje ar greta esančiuose miestuose, patikrinimai vyko ir Gargžduose (Minijos slėnyje miestas šventė gimtadienį), taip pat stebėtas velomaratonas, koncertai keli ir pan. Laisvės kelyje, nors ir susirinko apie 50 tūkst. žmonių, pažeidimų nenustatyta, žmonės laikėsi susikibę už rankų su pirštinėmis, dėvėjo kaukes, kažkokių nesilaikymų, nepastebėjome, – R. Lingienė. Dalyvių skaičius vyravo nuo kelių šimtų iki tūkstančio. Apie 20 proc. renginių buvo fiksuoti pažeidimai. Dažniausiai žmonės nedėvėjo kaukių arba tai darė netinkamai, nesilaikė reikalaujamo atstumo. Buvo įspėti tiek asmenys, dalyviai, tiek renginių organizatoriai”, – teigė R. Lingienė.

Viešojo maitinimo įstaigose dažniausiai buvo užfiksuoti pažeidimai dėl netiksliai, netinkamai skelbiamos informacijos lankytojams.

Kiek iš viso per savaitgalį buvo surašyta administracinio nusižengimo protokolų bei skirta nuobaudų, kol kas nedetalizuojama. Suskaičiuoti sudėtinga, nes ne visais atvejais pažeidimai buvo formalizuoti.

„Tikrai ne visi gavo administracines nuobaudas, dauguma pažeidimų nebuvo formalizuoti, kai kuriais atvejais pakako tik įspėjimo. Normalu yra tik įspėti, o ne iš karto bausti. Jeigu pažeidimai buvo iš karto panaikinti, na, tarkim, kaukė netinkamai dėvima ir panašiai, tai po įspėjimo žmogus iš karto pasitaisė nosį ir burną dengiančią priemonę“, – R. Lingienė.

Vyriausybė svarstys riboti naktinių klubų ir pasilinksminimo vietų darbo laiką

Spaudos konferencijos metu sveikatos apsaugos ministras A. Veryga neslėpė, kad Vyriausybei teiks siūlymą riboti naktinių klubų, pramogų, pasilinksminimo vietų darbo laiką.

„Savaitgalio yra 2-3 dienos, žmonės būriuojasi, susitinka pabendrauti, pasilinksminti, vyksta susigrūdimai, tokiu būdu virusas plinta, tai yra du variantai – arba nuolat vaikščioti specialistams ir tikrinti, bet to realiai nelabai įmanoma padaryti ilgesnį laiką, nes darbuotojai turi ir kitų funkcijų, pareigų, tai vienintelis būdas yra siūlyti Vyriausybei apsispręsti dėl darbo laiko trumpinimo. Kol kas yra ne kartą neformaliai teikti siūlymai įvairūs – ir iki 2 nakties, kai kurie siūlo leisti dirbti iki 22 valandos, yra įvairių siūlymų. Vyriausybė turės apsispręsti”, – A. Veryga.

Šalyje kasdien patvirtinant po kelias dešimtis naujų susirgimų koronavirusu, NVSC Vilniaus departamento direktorė R. Lingienė neslėpė, kad situacija kelia nerimą, nes grįžtama į kovo-balandžio mėnesių susirgimų statistiką. Dėl plintančio užkrato ministras linkęs kaltinti žmonių nesąmoningumą – būriavimąsi nedėvint kaukių ir nesilaikant saugios socialinės distancijos.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių