Oficialu: vyskupai atnaujina pamaldas įprastu būdu

Reklama baigsis po sek.

Lietuvos vyskupai šiandien galutinai nusprendė nuo pirmadienio, sausio 11 d., atnaujinti viešas pamaldas su tikinčiaisiais, laikantis visų saugumo reikalavimų. Tai reiškia, kad nuo sausio 11 d. vėl galioja visos nuostatos, išdėstytos iki 2020 m. gruodžio 16 d. galiojusioje informacijoje dėl Bažnyčios veiklos, neįvedant jokių naujų normų. Lieka galioti srautų valdymas (sėdimos vietos atskirtos išlaikant reikalaujamus atstumus), dėvimos apsauginės kaukės, taikomi ribojimai Komunijai. 

LR Prezidento patarėjo Simono Krėpštos pasiteiravus, kaip tokį sprendimą vertina šalies vadovas, atsakyta, kad religinė bendruomenė turi tokią teisę. Be to, neva ji atitinka LR Vyriausybės nustatytą tvarką dėl religinių apeigų orgasnizavimo.

Visų pirma, norime padėkoti bažnyčios bendruomenei už taikytas saugos priemones šventiniu laikotarpiu ir pamaldų stabdymą. Na, tai leidžiama pagal Vyriausybės sprendimus, tai atitinka patvirtintą tvarką, bet, be abejo, reikėtų įvertinti riziką. Šv. Mišios gali vykti arba nuotoliu būdu arba gyvai, ribojant tikinčiųjų skaičius“, – teigė S. Krėpšta.

Šalies vadovo G. Nausėdos sudarytos Sveikatos ekspertų tarybos narys M. Stankūnas taip pat nesiryžo prieštarauti Lietuvos vyskupų konferencijos priimtam sprendimui. Atsargiai tik užsiminė, kad dabartinėje epidemiologinėje situacijoje vertėtų susilaikyti nuo bet kokių kontaktų.

Dar vakar teko bendrauti su Vyskupų konferencijos atstovais, tai kunigai rimtai žiūri į epidemiologinę situaciją. Aš pateikiau rizikas, mums tikrai net minimalios iniciatyvos gali duoti neigiamų rezultatų. Suprantu, tikintiesiems tai labai svarbu, bet gal bent artimoje perspektyvoje labiau tinkamesnis sprendimas būtų pasiūlyti asmeninį, individualų santykį su Dievu namuose, o ne rinktis maldos namuose“, – M. Stankūnas.

Valstybė negali uždrausti religinei bendruomenei vykdyti pamaldų apeigas ar atšaukti tokio Lietuvos vyskupų konferencijos šiandien priimto sprendimo. Konstitucijos III skirsnyje 43 strp. nurodyta, kad valstybė ir bažnyčia yra viena nuo kitos atskirtos. Šiuo atveju, Vyriausybė gali tik rekomenduoti, tačiau neuždrausti: „Bažnyčios bei religinės organizacijos laisvai skelbia savo mokslą, atlieka savo apeigas, turi maldos namus, labdaros įstaigas ir mokyklas dvasininkams rengti. Bažnyčios bei religinės organizacijos laisvai tvarkosi pagal savus kanonus ir statutus“. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių