Opozicija siūlo 200 eurų išmokėti dalimis nuo birželio

Reklama baigsis po sek.

Opozicijos nariai siūlo vienkartinę išmoką pakeisti periodiniais mokėjimais ir svarstyti apie nuolatinę paramą socialiai pažeidžiamoms grupėms.

Siekiant užtikrinti savalaikę pagalbą pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms ir didesnio planuojamos paramos ekonominio efekto, grupė Seimo narių siūlo ankstinti Vyriausybės siūlomą mokėti vienkartinę išmoką, pradedant ją mokėti nuo birželio mėnesio išdėstant lygiomis dalimis per keturis mėnesius ir, atsižvelgiant į valstybės biudžetų galimybes, svarstyti šios išmokos pratęsimą.

Išmoka skirta asmenims, kuriems yra ar bus paskirtos iki 2020 metų gruodžio 31 dienos socialinio draudimo senatvės (išankstinės senatvės), socialinio draudimo netekto darbingumo (neįgalumo), socialinio draudimo našlių, socialinio draudimo našlaičių, netekus maitintojo, ištarnauto laiko pensijos, kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas, šalpos senatvės, šalpos neįgalumo, šalpos pensijos už neįgaliųjų slaugą namuose, šalpos našlaičių, socialinės pensijos, šalpos kompensacijos, pensijos.

„Žmonių pajamomis reikia rūpintis nuolat, ne tik tuomet, kai ištinka krizė ar artėja rinkimai. Vienkartinė išmoka siūloma Vyriausybės, atrodo kaip rinkėjų papirkinėjimas“, – teigė parlamentarė Rasa Budbergytė.

Senatvės pensijas gauna apie 611 tūkst. asmenų, jų gaunama vidutinė pensija kovą siekė 376 eurus. Neįgalumo pensijas gauna 34,7 tūkst. asmenų, vidutiniškai po 300 eurų. Netekto darbingumo pensijų gavėjų buvo 133,3 tūkst., jiems vidutiniškai mokėta po 245 eurus. Teikiamas siūlymas prisidėtų prie asmenų, kuriems sukakęs senatvės pensijos amžius, taip pat prie neįgaliųjų skurdo mažinimo.

Skaičiuojama, kad 2020 metų valstybės biudžete turi būti skirta apie 182 mln. eurų ir tokias išmokas gautų apie 910 tūkst. asmenų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių