Pajūris sulaukė raginimo stiprinti globos namų prevenciją

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje šį rytą buvo aptariama situacija šio regiono globos namuose. Pasitarimas sušauktas, reaguojant į LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės, kuruojančios Klaipėdos regioną pandemijos metu, raginimo sustiprinti Koronaviruso prevenciją šiose ypač jautriose įstaigose.

Buvo tiesiog organizacinis pasitarimas, aptarimas, kokia yra dabartinė situacija, kokių veiksmų reikia imtis, kad liga neplistų, nes sfera tikrai labai jautri, rizikos žmonių labai daug. Buvo pateiktos tam tikros rekomendacijos dėl valdymo, ką daryti su išgijusiais, kokios turi būt apsaugos priemonės.<…> Kažkokių didesnių, radikalesnių veiksmų tikrai neplanuojam.“- po posėdžio kalbėjo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis.

Pasitarime dalyvavęs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas patvirtino, kad dviejose uostamiesčio globos įstaigose, kuriose buvo fiksuoti Covid-19 židiniai, situacija stabilizavosi, o likusiose padėtis yra kontroliuojama.

Rekomendacijos tos pačios. Buvo primintos tvarkos dėl komandų sudarymo, dėl srautų valdymo<…> ir, aišku, tas minkštasis veiksnys- pietavimas, gal parūkymas kažkoks, dar kažkoks kartu susiėjimas- to nebegali būti. Šitose įstaigose- kategoriškai tokių dalykų neturi būt. Tai tokios įstaigos, kurios laikosi tų reikalavimų, jie ir neturi tų atvejų.<…> Buvo klausimų, ar gali naujus (gyventojus- red. past.) priimti, jei gali tų rekomendacijų laikytis. Tai jeigu nėra sergančių, jeigu turi patalpas naujo priimto žmogaus izoliacijai, galėtų, bet kol kas siūlom dar susilaikyti, nes situacija dar labai rizikinga.“,- kalbėjo R. Grigaliūnas.

Jis pridūrė, jog globos įstaigų patikrinimai vyksta nuolat. Šiuo metu taip pat rengiamasi tikrinti vieną tokių, kurioje nustatytas 1 užsikrėtimas. Bus stebima, ar laikomasi visų rekomendacijų, kad virusas neplistų.

Lapkričio 20 dieną Klaipėdos miesto mero suburta patariamoji ekspertų taryba, kurią sudaro įvairių sričių medikai, švietimo bei kitų, su sveikatos apsauga susijusių įstaigų vadovai, išsakė daugybę rekomendacijų, į kurias atsižvelgus, pandemijos valdymo situacija turėtų pagerėti. Praėjus daugiau kaip 2 savaitėms po pasitarimo, realių veiksmų, bent jau miesto savivaldybės administracijoje, imtasi nebuvo.

Bet kokiu atveju, sprendimus priima Vyriausybė, arba operacijų vadovas. Tokie pasikalbėjimai, diskusijos ir pasilieka tokios formos, kol jie nėra įforminti jokiais teisės aktais. <…> Kad tie patarimai būtų konkrečiai savivaldybei, kur, ką daryti ir kaip konkrečiai spręsti, tai mes tokių tikrai nesam gavę ir tikrai nesam diskutavę“,- sakė G. Neniškis.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių