Palangoje stabdomas mokymas kontaktiniu būdu

Reklama baigsis po sek.

Atsižvelgiant į gruodžio 4 d. gautą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento raštą, nuo gruodžio 7 d. iki gruodžio 23 d. imtinai Palangos miesto bendrojo ugdymo mokyklose įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas. Tai reiškia, kad nuo pirmadienio, gruodžio 7 d., iki žiemos atostogų (gruodžio 23 d. imtinai) ne tik vyresniųjų klasių mokiniai, bet ir pradinukai bus ugdomi tik nuotoliniu būdu.

Įvesti infekcijų plitimą ribojantį režimą Palangos bendrojo ugdymo mokyklose Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pasiūlė atsižvelgdamas į epidemiologinę situaciją Palangos miesto bendrojo lavinimo mokyklose bei COVID-19 ligos išplitimo pavojų.

Suprantu, kad sprendimas visus – ir pačius mažiausius mokinukus – mokyti nuotoliniu būdu sukels nemažai rūpesčių tiek vaikų tėvams, tiek ir pedagogams. Tačiau kito pasirinkimo neturime – jei tenka rinktis, kam – patogumui ar vaikų bei mokytojų sveikatai – teikiame prioritetą, renkamės antrąjį variantą. Pastarųjų keleto dienų situacija aiškiai parodė – ilgiau laukti nebegalime. Vos per keturias dienas COVID-19 mokyklose susirgo 9 pedagogai ir darbuotojai bei 3 mokiniai, artimą kontaktą su jais turėjo 182 asmenys. Jei griežtų priemonių nesiimtume šiandien, tikėtina, kad rytoj situacija taptų dar prastesnė. Manau, kad visi – tiek mokinių tėvai, tiek pedagogai ¬– supras ir pritars, kad neturime teisės žaisti vaikų bei mokyklų darbuotojų sveikata“, – teigė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.

Atlikus epidemiologinę analizę Palangos miesto bendrojo ugdymo mokyklose nustatyta, kad per keletą dienų Palangos miesto mokyklose registruota 12 COVID-19 ligos atvejų – nuo lapkričio 30 d. iki gruodžio 3 d. susirgo 9 mokytojai ir darbuotojai bei 3 mokiniai. Artimą kontaktą su sergančiais turėjo 182 asmenys.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių