Pastatą pėstieji galės saugiai apeiti

Reklama baigsis po sek.

Netrukus Naujosios uosto gatvės 5-uoju numeriu pažymėtą namą bus galima saugiai apeiti per Memelio miesto teritoriją. Šiuo metu statinys yra kone važiuojamojoje kelio dalyje, trukdo eismui ir gerokai apsunkina pėsčiųjų susisiekimą, tačiau Kultūros paveldo departamentas yra nurodęs, kad pastatas, kuriame tarpukariu veikė uosto direkcija, turi vertingųjų savybių požymių, todėl norint imtis kokių nors su statiniu susijusių veiksmų, būtinas išsamesnis įvertinimas.

Siekiant apsaugoti pėsčiuosius jau dabar, pasirinkta išeitis – apėjimas apie pastatą iš kitos pusės, nugriaunant tvoras ir už pastato įrengiant laikiną šaligatvį. Šiuo metu kai kurie pėstieji apeiti pastatą bando važiuojamąja kelio dalimi, o atsargesni grįžta prie perėjos ir eina į kitą gatvės pusę.

„Įgyvendinti Memelio miesto projektą pasiryžusių investuotojų dėka, ateityje ši teritorija taps patrauklia rekreacijos, verslo, paslaugų ir pramogų erdve. Tikiu, kad kartu bus išspręstas ir saugaus pėsčiųjų susisiekimo klausimas. Tačiau problemos sprendimas aktualus jau dabar, Naujojo uosto 5-uoju numeriu pažymėtas namas netikėta kliūtimi tampa ir ne vienam turistui, keliaujančiam į Smiltynės perkėlą. Todėl pagirtina, kad Memelio miesto projekto vystytojai miestiečiams atveria vis daugiau savo teritorijos“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Memelio miesto projekto vystytojai tvoras ketina pradėti griauti jau ketvirtadienį. Netrukus po to, Savivaldybė už pastato Naujojo uosto g. 5 įrengs laikiną šaligatvį, panaudodama nuo kitų objektų rekonstrukcijos likusias medžiagas. Naujuoju taku bus galima apeiti pastatą ir vėl grįžti į Naująją uosto gatvę ir tęsti kelionę palei gatvę įrengtu šaligatviu.

Anot tokio sprendimo iniciatoriaus, Savivaldybės administracijos vyriausiojo patarėjo Kastyčio Macijausko, taip iškart išsprendžiami du klausimai.

„Teritorijos valdytojai į pasiūlytą sprendimo būdą žiūri labai geranoriškai. Nugriovus tvorą ir įrengus laikiną šaligatvį, iškart išsprendžiamos dvi problemos – žmonių susisiekimas bus gerokai patogesnis ir saugesnis, kartu nelieka poreikio ardyti statinį. Nors šis sprendimas laikinas, tikiu, kad esminiai atsakymai bus rasti įgyvendinant ambicingą Memelio miesto projektą“, – sako Kastytis Macijauskas.

Memelio miestas atsiveria – tokiu moto, pasak teritorijos vystytojų, Stemma Group vadovaujasi jau nuo pat teritorijos įsigijimo. Šis žingsnis – natūrali „atsivėrimo“ programos tąsa.

„Pradėjome nuo tvoros griovimo prie Šiaurės rago ir automobilių parkavimo aikštelės įrengimo. Situacija ties pastatu Naujoji Uosto g. 5 ilgus metus kelia diskusijas dėl eismo saugumo pėstiesiems ir dviratininkams, nes pastatas išlenda į važiuojamąją kelio dalį ir ties juos baigiasi šaligatvis. Memelio miestas tęsia „atsivėrimo“ programą, griauna dar vieną tvorą ir tokiu būdu padės išspręsti jautrų pėsčiųjų ir dviratininkų saugumo klausimą“, – sako Nerijus Tilindis, Memelio miesto, UAB atstovas

Projektas Memelio miestas vystomas daugiau nei 5 hektarų teritorijoje, esančioje dešiniajame Danės upės krante. Pirminėje teritorijos vystymo strategijoje numatytos kelios pagrindinės kryptys: turistų traukos centras su išsaugotais kultūros paveldo objektais ir naujais akcentais, administracinių pastatų, pritaikytų tiek stambiam verslo subjektui, tiek ir smulkiai komercijai, kompleksas, paslaugų objektai – restoranai, salonai, atvira poilsio ir pramogų zona. Šiuo metu vyksta detaliojo plano derinimo procedūros su įvairiomis institucijomis, rugsėjo mėnesį laukiama biurų pastato prie Pilies tilto konkurso rezultatų.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių