Pateiktas grafikas, kuomet bus vykdoma judėjimo kontrolė

Reklama baigsis po sek.

Nuo rytojaus šalyje įsigalios sugriežtinto karantino sąlygos. Pagrindinis jų akcentas prieššventiniu laikotarpiu ir švenčių metu skiriamas žmonių mobilumo ribojimas. Nuotoliniu būdu surengtoje spaudos konferencijoje naujoji Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pristatė saugių švenčių planą.

Jau šiandien policija pradeda įrenginėti stacionarius judėjimo kontrolės punktus kiekvienoje savivaldybėje. Didžiausia ir aktyviausia kontrolė bus vykdoma savaitgaliais ir švenčių dienomis:

Gruodžio 18 d. 13 val. – gruodžio 20 d. 21 val.

Gruodžio 23 d. 13 val. – gruodžio 27 d. 21 val.

Gruodžio 31 d. 13 val. – sausio 3 d. 21 val.

Visoje šalyje bus įrengta apie 250 kontrolės postų. Jeigu įprastomis dienomis į miestų gatves išvažiuoja apie 750 ekipažų, tai sugriežtinto karantino laikotarpiu jų išvažiuos beveik 1000.

Kontrolė bus vykdoma mobiliu principu, miestų gatvėse taip pat budės pareigūnai.

Vakar buvo suderinta, kad bus užtikrintas VRM pareigūnų pagalbos teikimas, šauliai, kariškiai. Kol kas tikslus į pagalbą pasitelkiančių asmenų skaičius neįvardijamas. Kadangi reikalingas savivaldos įsitraukimas, šiandien 16 val. organizuojamas pasitarimas su miestų vadovais. Dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis, tam bus reikalinga savivaldybių pagalba, bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, draudžiamieji ženklai.

Bus pasitelkta didesnės reaguojančiomis pajėgos, kurie stebės situaciją miestuose dėl būriavimosi, prekybos paslaugų draudimo ribojimų laikymosi.

Jeigu šios priemonės nesuveiks ir matysime negerėjančią situaciją, turime planą kur kas griežtesnių priemonių ir, esant reikalui, esame pasiruošę jį įgyvendinti“, – Vidaus reikalų ministerijos ministrė Agnė Bilotaitė.

Griežtesnis planas nedetalizuojamas, priemonės neatskleidžiamos kol kas, nes tikimasi visuomenės sąmoningumo ir atsakingo elgesio pandemijos metu.

Savivaldybių ribose, miestų viešose erdvėse taip pat bus vykdoma kontrolė.

Mes savo misiją matom kaip pagalbininkų gyventojams, kuriems reikės pagalbos, patarimų, situacijos vertinimo. Baudos – kraštutinė priemonė dėl išskirtinių situaciją, kai nerasime bendros kalbos. Tokių atvejų per abu karantino laikotaprius turėjome apie 3500 asmenų, kurie nesilaikė karantino ribojimų“, – teigė Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. 

Žmogiškuosius išteklius sumažina pandemija – šiuo metu COVID – 19 liga serga 182 pareigūnai, dar 30 yra izoliacijoje, todėl susiduriama su tam tikrais apsunkinimais.

Kreipiuosi į visus asmenis, kurie nori keliauti, planuoja vykti į kitą savivaldybę, kreipkitės telefonu 8 700 60000 ir mes atsakysime jums, pateiksime išsamią informaciją, ar jūsų kelionės tikslas patenka į ribojimų išimtis, ar ne“, – teigė R.Požėla.

Block postai“ bus įrengti greta įvažiavimų į savivaldybes. Pasitelkti į pagalbą ketinama ne tik pareigūnus, kariškius, tačiau ir vaizdo stebėjimo kameras bei visuomenės priekaištų sulaukusius trikojus, kurie ne tik užfiksuos greičio viršijimą, tačiau ir leis pareiūnams atlikti detalią apklausą dėl judėjimo.

Vairuotojams, vykstantiems į kitą savivaldybę, būtina turėti dokumentus, įrodančius jų kelionės tikslą (nekilnojamojo turto nuosavybės dokumentai ir pan.). Kiekvienu atveju policijos pareigūnai individualiai spręs asmens būtinybę vykti į kitą miestą.

Velykų savaitgalis valstybės biudžetui kainavo apie 700 tūkstančius eurų (tai papildomas atlygis pareigūnams už pailgintas darbo valandas). Kiek šalies gyventojams, mokesčių mokėtojams kainuos šio pandemijos laikotarpio karantino sąlygų kontrolė, žadama pranešti po Naujųjų metų. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių