Patvirtintos brandos egzaminų laikymo rekomendacijos

Reklama baigsis po sek.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino rekomendacijas, gautas iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo karantino sąlygomis.

„Mokinių, mokytojų sveikata ir saugumas yra didžiausias mūsų prioritetas. Dėl to kreipėmės į sveikatos apsaugos specialistus, kad pateiktų mums rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti egzaminų sesiją. Jų sulaukėme ir patvirtinome. Tai svarbu, kad galėtumėme pradėti ruoštis – užtikrinti mokinių ir darbuotojų saugumą prasidėjus egzaminams“, – sakė ministras A. Monkevičius.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės birželio 22 d. Kaip ir buvo iki šiol, norint gauti brandos atestatą, abiturientai turės išlaikyti du egzaminus: privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros bei vieną pasirenkamąjį. Iki gegužės 18 d. kandidatai dar galės patikslinti savo pasirinktus brandos egzaminus ir atsisakyti tų, kurių jie neketina laikyti įvertinę savo ateities planus ar tolimesnio mokymosi perspektyvas.

Brandos egzaminų metu  – sustiprintas dėmesys sveikatos apsaugai

Sveikatos apsaugos ministerija rekomendavo, kad  egzaminų metu tarp kandidatų ir vykdytojų turi būti užtikrintas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas, o vienam asmeniui tektų ne mažiau kaip 10 kv., kai vienoje egzamino vykdymui skirtoje patalpoje yra daugiau kaip 9 asmenys, taip pat būtų pasirūpinta vienkartinėmis veido kaukėmis.

Kandidatų srautai egzaminų centre privalės būti reguliuojami išvengiant artimo kontakto tarp jame esančių asmenų, t. y. kontakto mažesniu kaip 2 m atstumu, trunkančio ilgiau kaip 15 min. Atsižvelgiant į tai, planuojamas tiek kandidatų atvykimas į egzaminų centrą, tiek pasiskirstymas į egzaminų patalpas, tiek sanitarinių patalpų, įrenginių (tualetų, praustuvių) skaičius.

Egzaminų centrai turės užtikrinti tinkamas sąlygas kandidatų ir vykdytojų rankų higienai (visose praustuvėse turės būti tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių padėta skysto muilo, vienkartinių rankšluosčių ar rankų džiovintuvas). Šalia įėjimų į egzaminų centrus, patalpas, kuriose vykdomi brandos egzaminai, turės būti užtikrintos sąlygos rankų dezinfekcijai (gerai matomoje vietoje pakabintos rankų dezinfekcijai skirtos priemonės).

Egzaminų centruose turės būti sudaromos higieniškos sąlygos kandidatams nemokamai atsigerti vandens.

 Jei egzamino metu kompiuteriais, žodynais naudosis keli kandidatai, tai kaskart pasinaudojus kandidatams, liečiamas jų paviršius turės būti dezinfekuojamas po kiekvieno panaudojimo (kompiuterio klaviatūra, pelė, liečiamojo ekrano paviršius) arba naudojimuisi skiriamos vienkartinės pirštinės.

Abiturientai turės pateikti pasirašytas deklaracijas apie sveikatos būklę, nebuvimą pareigos izoliuotis ar laikytis kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytų, neleidžiančių dalyvauti egzamine įpareigojimų. Asmenys, kuriems pasireikš viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų infekcinių susirgimų požymiai (karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.), į egzaminų centro patalpas nebus įleidžiami ar nedelsiant pareikalaujama jų pasišalinti. Šiems asmenims bus rekomenduota konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai.

Brandos egzaminai ar jų dalys bus vykdomi patalpose, skirtose ne daugiau kaip 9 kandidatams, arba patalpose, skirtose ne daugiau kaip 50 asmenų (išlaikant reikalaujamą atstumą tarp asmenų), užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) brandos egzamino kalbėjimo dalis bus vykdoma patalpose, skirtose 2 kandidatams.

Šios sąlygos bus įgyvendinamos kartu su šalies savivaldybėmis.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių