Pavojingomis sąlygomis dirbančius medikus LR Seimas vakar paliko likimo valiai

Reklama baigsis po sek.

Buvo siūloma, kad sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, nuo karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo mėnesio pradžios iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos, tam laikui, kai jie organizuoja ir teikia sveikatos priežiūros paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdo epidemijų profilaktikos priemones ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, jiems būtų mokamas nuo 50 iki 100 procentų jų pastoviosios darbo užmokesčio dalies dydžio priedas.

Tačiau, nors iš pradžių LR Seimas įstatymo pakeitimo projektui pritarė, balsuojant šis siūlymas palaimintas nebuvo.

Opozicija negailėjo aršios kritikos:

Gėda. Valdantieji sulaužė duotus pažadus ir duotą žodį.
Šiandien valdantieji apgavo medikus. Ištraukė korteles ir neleido padidinti medikams algų, nes šį pasiūlymą registravo opozicinė TS-LKD.

Pykčio šiandien duodamas interviu LRT neslėpė ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda:

Man be emocijų sunku kalbėti, tai vakarykštis fiasko parlamente, kitaip tai nepavadinsi, nesugebant susitarti, kas medikams pažadėta, padidinti atlyginimus. Kartais susidaro įspūdis, kad žmonių tarpe paplitęs įsitikinimas, kad politika bjaurus reikalas, kad parlamentas tokia institucija, kuria pasitikėti neverta, vakar buvo padaryta taip, kad ši nuomonė toliau įsitvirtintų visuomenės sąmonėje. Politikavimas pačia blogiausia to žodžio prasme ir man visiškai neįdomu, kas dėl vakarykščio fiasko kaltas, ar dešinieji, ar kairieji, ar viršutiniai, ar apatiniai. Kalti visi, nes sprendimas nepriimtas.“

Priminsime, kad šiuo metu įstatymas, nors ir numato specialias socialines garantijas, tačiau nereglamentuoja priedų ir jų minimalių dydžių, mokamų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams šalyje paskelbto karantino metu.

Taip pat priminsime, kad pateikti šias pataisas paskatino COVID-19 ligos plitimas, pasiekęs pandemijos lygį pasaulyje, ir su tuo susietos grėsmės. „Šios ligos sustabdymui yra reikalingas profesionalus, motyvuotas ir socialinėmis garantijomis apsaugotas sveikatos priežiūros įstaigų personalas, todėl teikiamu projektu siekiu pagerinti šių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų socialines garantijas ir jų užtikrinimo praktiką šalyje paskelbtos ekstremalios padėties metu“, – tuomet sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių