Per savaitgalį apskrityje – beveik 500 naujų atvejų

Reklama baigsis po sek.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento turimais duomenimis, per praėjusį savaitgalį apskrityje patvirtinti 449 nauji susirgimai COVID-19 infekcija. Daugiausia naujų atvejų – Klaipėdos mieste. Virusas plinta gydymo, slaugos, ugdymo įstaigose, įvairiose įmonėse ir šeiminiuose protrūkiuose.

Šeštadienį apskrityje patvirtinta beveik 300 naujų susirgimų koronavirusu, iš jų net 200 atvejai nustatyti Klaipėdos miesto savivaldybės gyventojams.  Sekmadienį apskrities mastu naujų susirgimų skaičius mažesnis – 149, tačiau epidemiologų vertinimų, tai susiję su kur kas mažesniu atliekamų tyrimų skaičiumi savaitgalį, tad tikslesnė informacija turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis.

„Labai norėtųsi, kad tų atvejų būtų iš tiesų mažiau, kad bent jau būtų matoma gerėjanti tendencija“, – teigė NVSC Klaipėdos departamento direktorius R. Grigaliūnas

Situacija gydymo, globos įstaigose – banguojanti

Pasak R. Grigaliūno, kaip ir anksčiau, taip ir dabar labiausiai koronaviruso paveiktomis sritimis išlieka gydymo ir globos, slaugos įstaigos. Jose situacija keičiasi kasdien. Praėjusią parą 4 atvejai nustatyti Šilutės ligoninėje, po 2 atvejus Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje ir Jūrininkų ligoninėje, infekcija užsikrėtė ir asmenys tos pačios įstaigos padalinyje Psichiatrijos departamente Švėkšnoje.

Židiniai liepsnoja globos ir slaugos įstaigose – nauji protrūkiai fiksuojami Gaigalaičio globos namuose, Telšių vyskupijos „Caritas“ Klaipėdos regiono globos namuose.

„Sunku ir išvardinti kiekvieną įstaigą, nes ryte duomenys vienokie, po kelių valandų jie gali būt kitokie. Bet faktas tai, kad gydymo ir slaugos ar globos įstaigos šiuo metu labiausiai paveiktos“, – teigė NVSC Klaipėdos departamento vadovas.

Virusas plinta ugdymo įstaigose

Prieš daugiau nei savaitę situacija uostamiesčio ugdymo įstaigose teikė vilties, kad padėtis kontroliuojama ir buvo stebimas naujų atvejų mažėjimas, po praėjusio savaitgalio džiūgauti nebėra pagrindo. Koronaviruso paveiktų ugdymo įstaigų sąrašą papildė nauji pavadinimai.

COVID -19 infekcijos atvejai fiksuoti Tauralaukio progimnazijoje, Aitvaro gimnazijoje, Stasiaus Šimkaus konservatorijoje, lopšelyje-darželyje „Liepaitė“, „Puriena“, „Varpelis“.

Šiuo metu dėl infekcijos protrūkio nėra visiškai uždaryta nė viena ugdymo įstaiga, tačiau nemažai tokių, kuriose į izoliaciją išsiunčiamos atskiros klasės ar grupės.

„Vakar jau pasirašiau tris siūlymus savivaldybės administracijos direktoriui dėl l/d „Bangelės“, Vitės progimnazijos, Vydūno gimnazijos – ten yra kiekvienoje įstaigoje po keletą klasių, siūlau, kad būtų įvestas infekcijos plitimą ribojantis veikimas, vaikai tęstų mokslus nuotoliniu būdu. Uždaryti visą įstaigą nematoma poreikio, jeigu serga po vieną ar kelis darbuotojus, mokinius. Jeigu matome, kad situaciją galima suvaldyti tik atskiras klases izoliuojant, taip ir darome. Šiandien kelis, ko gero, siūlymus ugdymo įstaigose taikyti ribojimus vėl teks pasirašyti“, – teigė R. Grigaliūnas.

Nauji atvejai per praėjusį savaitgalį fiksuoti uostamiestyje veikiančiame krepšinio klube, kelios dešimtys atvejų fiksuota įvairiose privačiose įmonėse. Šeiminiuose protrūkiuose per praeitą parą  nustatyta 40 atvejų. Dar tiek pat asmenų užsikrėtimo aplinkybių kol kas nustatyti epidemiologams nepavyko.

Visoje apskrityje dėl ligos, artimo sąlyčio su sergančiuoju, izoliacijoje yra 1275 asmenys, iš jų – net 901 Klaipėdos mieste .

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių