Pirmadienį – LR Seimo rinkimų startas: prasideda išankstinis balsavimas

Reklama baigsis po sek.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių Seimo rinkimų dieną (2020 m. spalio 11 d., pakartotinis balsavimas spalio 25 d.) negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turės galimybę balsuoti iš anksto visose savivaldybėse. Klaipėdoje balsavimas iš anksto bus organizuojamas spalio 5-8 dienomis nuo 7 iki 20 valandos (pakartotinis balsavimas spalio 19-22 dienomis) Žvejų kultūros rūmuose (Taikos pr. 70, Klaipėda). 

Pasak Danės apygardos pirminino Adolfo Gritėno, uostamiesčo rinkimų komisijos nariai yra tinkamai pasiruošę saugiai vykdyti rinkimus. Apsirūpinta visomis reikiamomis asmens sveikatos apsaugos priemonėmis – dezinfekciniais skysčiais, veidą dengiančiomis kaukėmis, vienkartinėmis pirštinėmis.

“Tie komisijos nariai, kurie vykdys balsavimus namuose, specialiuose punktuose, turi su savimi ne tik darbo pažymėjimus, bet taip pat ir apsauginius kostiumus, galvos apdangalus, be abejo, kaukes ir vienkartines pirštines. Atvykę į Klaipėdos Žvejų kultūros rūmus, išankstinį balsavimą, rinkėjai turės laikytis saugaus bent vieno metro atstumo, tam bus atitinkamai sužymėtos erdvės, rinkimai vyks ne tik sklandžiai, bet ir saugiai”, – teigė Danės apygardos pirmininkas A. Gritėnas.

Rinkimų rinkėjo rinkinys

Į išankstinį balsavimą arba rinkimų dieną atlikti pilietinę pareigą atvykę asmenys, atsižvelgiant į epidemiologinę COVID-19 pandemijos situaciją, šiais metais LR Seimo rinkimuose turėtų su savimi nepamiršti atsinešti ne tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, tačiau ir kitus būtinus atributus.

“Asmens tapatybę paliudyti galės ir vairuotojo pažymėjimas, pasas, asmens tapatybės kortelė, senatvės pensininko pažymėjimas, tačiau prašome visų rinkėjų nepamiršti kartu su savimi pasiimti ir atsinešti veidą dengiančios kaukės bei asmeninio rašiklio. Jeigu nutiktų taip, kad šiuos du daiktus pamirš, asmuo vistiek galės balsuoti, kaukę ir rašiklį duosime mes, tačiau turimas kiekis yra ribotas, todėl labai prašome prisiminti kiekvienam, balsavimo teisę turinčiam piliečiui, šią rinkimų rinkėjo atmintinę”, – A. Gritėnas.

Rinkėjai, kurie balsuos iš anksto, rinkimų organizatoriams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir balsavę gaus balsavimo voko priėmimo kvitą su specialiu ženklu.

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai raginami pildyti formas ir balsuoti namuose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), reaguodama į dėl Covid19 pandemijos padidėjusį saviizoliacijoje esančių asmenų skaičių, ragina juos kreiptis, pildyti specialią formą ir registruotis balsuoti namuose.

Kad galimybė balsuoti rinkimuose būtų užtikrinta kiekvienam rinkėjui, VRK siūlo saviizoliacijoje esantiems asmenims užpildyti specialią prašymo leisti balsuoti namuose formą ir užsitikrinti galimybę pasinaudoti balsavimo teise artėjančiuose Seimo rinkimuose. 

Rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose formą galite parsisiųsti ČIA. 

„Stebime situaciją dėl pastarosiomis dienomis įsiplieskusių naujų koronaviruso židinių Raseiniuose, Kaune ir Šiauliuose, kur sergančių ir saviizoliacijoje esančių žmonių skaičius yra išaugęs ir norime priminti rinkėjams, kad nepaisant jų patiriamų nepatogumų, visomis išgalėmis stengsimės užtikrinti jiems balsavimo teisę”, – teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, ragindama saviizoliacijoje esančius asmenis pildyti specialią prašymo balsuoti namuose formą, siųsti ją VRK ir saugiai balsuoti namuose.

Pasak VRK pirmininkės, „suprasdami, kad saviizoliacijoje atsidūrę asmenys gali neturėti galimybių, kaip atsispausdinti prašymo formą namuose, rinkėjams rekomenduojame tokiu atveju tiesiog parašyti elektroninį laišką adresu balsuok@vrk.lt ir nurodyti savo vardą, pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą, priežastį, dėl kurios esate saviizoliacijoje ir patvirtinti, kad sutinkate, jog VRK ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tvarkytų Jūsų asmens duomens rinkėjų sąrašų sudarymo tikslais”.

VRK, gavusi rinkėjų užpildytas formas arba elektroninius laiškus iš saviizoliacijoje esančių asmenų, dėl informacijos patikrinimo kreipsis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kuris ir informuos, ar  prašymą pateikusiam rinkėjui diagnozuota Covid19 liga, ar jis yra įtariamas, kad serga, ar yra turėjęs sąlytį su sergančiuoju taip pat – ar rinkėjas yra grįžęs iš užsienio valstybės ir dėl šios priežasties privalomai saviizoliuojasi namuose.

Priklausomai nuo šių požymių, VRK informuos balsavimą namuose vykdančius rinkimų komisijų narius, kad šie pasiruoštų dėvėti jiems skirtas asmens apsaugos priemones ir tinkamai bei saugiai galėtų atlikti balsavimo namuose pas saviizoliacijoje esantį asmenį, procesą.

VRK pirmininkė akcentavo, kad pildydamas šią formą, rinkėjas turės pateikti savo asmens duomenis ir sutikimą, kad neprieštarauja, jog rinkimų komisija gautų iš NVSC informaciją ir tvarkytų jo asmens duomenis namuose balsuojančių rinkėjų sąrašų sudarymo ir tikslinimo tikslais.

Pasak VRK pirmininkės, „laiko iki Seimo rinkimų nėra daug, dėl to saviizoliacijoje esantys rinkėjai labai kviečiami nedelsti iki paskutinės dienos, pildyti prašymo balsuoti namuose formą ir pateikti VRK iki nustatyto termino, kad jiems būtų sudaryta tokia galimybė.

Rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose formą rinkėjai turėtų pateikti iki paskutinio trečiadienio einančio prieš rinkimų dieną, tai yra iki spalio 7 d. (imtinai) ir iki spalio 21 d. (imtinai), prieš pakartotinį balsavimą. 

Tie rinkėjai, kurie balsuos ne toje rinkimų apylinkėje, į kurios sąrašą jie įrašyti, šią formą turėtų pateikti iki paskutinio antradienio, einančio prieš rinkimų dieną, tai yra iki spalio 6 d. (imtinai) ir iki spalio 20 d. (imtinai), prieš pakartotinį balsavimą. 

Užpildytą ir pasirašytą prašymo formą saviizoliacijoje esantys rinkėjai turėtų siųsti Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu balsuok@vrk.lt

 

Balsuoti galės ir į pašto dėžutes negavusieji rinkėjo kortelės

Artėjantį savaitgalį bus baigiami platinti pranešimai apie rinkimus.

Pagrindinis dokumentas einant į rinkimus – asmens tapatybės dokumentas

Pasikeitus Seimo rinkimų įstatymui ir saugant rinkėjų asmens duomenis, šiemet pranešimai apie rinkimus nebėra vardiniai ir platinami įmetant juos į rinkėjų pašto dėžutes. Dauguma pranešimų jau yra pasiekę rinkėjų namus. Likusius rinkimų komisijų nariai išplatins iki spalio 3 d.

Atkreipiame dėmesį, kad rinkimų dienomis balsuoti į apylinkes atvykusiems rinkėjams pranešimo apie rinkimus atsinešti nebūtina.

Vienintelis dokumentas, kurio prireiks, kad rinkėjas galėtų balsuoti, yra rinkėjo asmens dokumentas.

Jeigu dėl kokių nors priežasčių pranešimas apie rinkimus dar nepasiekė rinkėjo pašto dėžutės, balsuoti jis vis tiek turės teisę.

Greičiausias ir lengviausias būdas pasitikrinti, kurioje apylinkėje Jums reikėtų balsuoti, paskambinus trumpuoju informacijos apie rinkimus telefonu 1855 (skambučio kaina bus tokia, kaip skambinant į savo tinklą pagal savo mokėjimo plano tarifus). Sužinoti savo balsavimo vietą rinkėjai taip pat gali elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių