Pirmadienį prasideda Seimo rinkimų pakartotinis balsavimas

Reklama baigsis po sek.

Praūžus 2020 m. LR Seimo rinkimų pirmajam turui, piliečiams dar nevalia atsipalaiduoti. Nuo spalio 19 dienos prasideda išankstinis balsavimas antrajame ture, ir jis tęsis net keturias dienas (nuo spalio 19 iki 22 dienos). Rinkimų dieną, spalio 25-ąją negalintys atvykti prei balsadėžių, raginami tai padaryti anksčiau. Klaipėdoje – kultūros centre Žvejų rūmai (Taikos pr. 70), kituose miestuose – savivaldybių paskirtose patalpose. (https://www.vrk.lt/balsavimas-is-anksto-savivaldybeje-2020-sei). Išreikšti pilietinę valią ateinančios savaitės pirmosiomis keturiomis dienomis rinkėjai gali jiems patogiu metu nuo 7.00 iki 20.00 valandos.

Primename, kad išankstinio balsavimo metu rinkėjai balsuoti visoje šalyje, bet kuriame pasirinktame mieste, tačiau rinkimų dieną, tai yra, spalio 25-ąją tai padaryt bus galima tik pagal deklaruotą gyvenąją vietą paskirtoje apygardoje ar apylinkėje. 

F5 forma teisės balsuoti kitoje apygardoje nesuteikia

LR Seimo rinkimų pirmojo turo metu netilo dalies visuomenės nepasitenkinimas dėl pačių nežinojimo ar informacijos stygiaus, kad rinkimų dieną balsuoti galima tik paskirtoje apygardoje ar apylinkėje. Kai kurie įvairiose medijose ragino rinkėjus balsavimo vietoje komisijos narių prašyti F5 formos, kuri leistų atlikti pilietinę pareigą toje vietoje, į kurią atvyko. Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai primena, kad šis prašymas galioja tik tuo atveju, jeigu rinkėjas priklauso tai pačiai apygardai, tik atvyko ne į tą apylinkę (smulkesnį teritorinį padalinį). Tačiau jeigu rinkėjas atvyko ne į savo apygardą, balsuoti joje jis negalės. Kiekvienoje apygardoje yra skirtingi kandidatai, ir balsuoti ne už pagal teritoriją kandidantuojančius asmenis rinkėjui neleidžiama vadovaujantis LR Konstitucija. Nežinantys, kuriai apygardai ar apylinkei priklauso, piliečiai duomenis gali rasti www.rinkejopuslapis.lt arba paskambinę trumpuoju numeriu 1855.

Izoliacijoje esantys klaipėdiečiai balsuos namuose – spec. punkto nebus

Po pirmojo rinkimų turo šalyje kilus ažiotažui dėl to, kad dauguma izoliacijoje esančių piliečių taip ir neturėjo galimybės pasinaudoti balsavimo teise, nes namuose nesulaukė komisijos narių, priimtas sprendimas didžiuosiuose Lietuvos miestuose steigti specialiuosius balsavimo mobilius punktus. Pastarieji bus įsteigti Vilniuje, Kaune ir galbūt Šiauliuose, Raseinių rajone, tačiau Klaipėdoje tokio sprendimo atsisakyta.

„Per pirmąjį balsavimo turą Klaipėdoje balsuoti namuose išreiškė norą tik 18 asmenų. Tokio poreikio steigti specialų punktą tikrai nėra. Jiems bus užtikrinta galimybė balsuoti namuose, komisijos nariai tikrai atvyks, jeigu tik asmenys užsiregistruos. Šis sprendimas suderintas su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija”, – teigė VRK Danės apygardos pirmininkas Adolfas Gritėnas.

Esantys izoliacijoje ir norintys balsuoti namuose turi kreiptis trumpuoju numeriu 1855 arba www.vrk.lt, arba siųsti laišką balsuok@vrk.lt.

Nespėję pasinaudoti rinkimų teise išankstiniame balsavime, piliečiai prie balsadėžių kviečiami spalio 25-ąją. Visomis balsavimo dienomis rinkėjai privalo nepamiršti trijų daiktų – asmens tapatybę liudijančio dokumento, veidą dengiančios kaukės bei asmeninio rašiklio.

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių