Pirmadienį Taryba svarstys interpeliaciją vicemerui A. Barbšiui

Reklama baigsis po sek.

Ateinantį pirmadienį, paskutiniąją vasaros dieną, šaukiamas Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos 18-asis posėdis. Jo metu bus svarstoma Tarybos opozicijos liepos 13 dieną pateikta interpeliacija vicemerui Arūnui Barbšiui. Išreikštos pozicijos pagrindu tapo nepasitenkinimas mero pavaduotojo atliekamų pareigų kokybe, nekompetencija.

“Einant šias pareigas nepakanka būti tik geru žmogumi, reikia dirbti miesto bei jo gyventojų labui. Šis vicemeras (Arūnas Barbšys) yra atsakingas už viso miesto komunalinį ūkį, aplinkosaugą, infrastruktūrą, viešąją tvarką, transportą, visa tai, kas susiję su kasdieniniu miesto gyvenimu. Be to, kiekvienam vicemerui yra priskirtas ir kai kurių projektų kuravimas. Šiam vicemerui konkrečiai patikėti pietinio aplinkelio, Baltijos pr. – Šilutės pl. sankryža, Baltijos pr. – Taikos pr. sankryža, Atgimimo aikštė, Senojo turgaus sutvarkymas, naujos mokyklos statybos projektai. Matome, kad pareigos atliekamos netinkamai”, – teigė vienas iš interpeliacijos iniciatorių, Klaipėdos m. savivaldybės Tarybos narys, opozicijos atstovas Saulius Budinas.

Interpeliaciją pasirašė 11 Tarybos opozicijos narių. Šiuo pagrindu buvo parengtas sprendimo projektas atleisti iš pareigų vicemerą A. Barbšį. Ateinantį pirmadienį netekti posto vienas iš mero pavaduotojų gali tuo atveju, jeigu šiam sprendimui slapto balsavimo būdu pritartų ne mažiau nei pusė visų Tarybos narių (bent 16 asmenų). Jeigu tokiam parengtam sprendimo projektui Tarybos nariai nepritars, balsuos mažiau nei pusė, pakartotinai pateikti interpeliaciją pagal Vietos savivaldos įstatymą bus galima tik po pusmečio.

Opozicijos narių netenkina ne tik sąstingį išgyvenantys kietieji, infrastruktūriniai miesto projektai, neįsisavintos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos, tačiau ir vicemero Arūno Barbšio nesavalaikis, neoperatyvus reagavimas į politikų posėdžių metu išsakomą kritiką. Pasak Sauliaus Budino, opozicija nuo kadencijos pradžios buvo davusi minėtam vicemerui pasitikėjimo rezervą, buvo laukiama pokyčių bei efektyvesnio darbo ir rezultatų, tačiau to nematant net po daugiau nei pusantrų metų laikotarpio, buvo nuspręsta inicijuoti A. Barbšio atleidimą iš pareigų.

Klaipėdos miesto savivaldybės mero pavaduotojas A. Barbšys tikino, kad Tarybos opozicijos pareikšto nepasitikėjimo pagrindas bei argumentai jam iki šiol nėra aiškūs.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių