Planuojama atnaujinti tarptautinius skrydžius

Reklama baigsis po sek.

LR ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio teigimu, šiandien Vyriausybės posėdyje bus svarstoma galimybė atnaujinti dar daugiau tarptautinių skrydžių. Tam jau pritarta kiek anksčiau vykusiame COVID–19 komiteto posėdyje.

Nuo birželio 1 dienos į Lietuvą planuojama leisti atvykti (parvykti) žmonėms iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos. Esminė sąlyga, į kurią orientuojamasi – tose valstybėse sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

„Kitas aspektas – dėl dviejų savaičių izoliacijos. Šioje vietoje savo veiksmus esame sutarę derinti su Latvija ir Estija, tą ir darysime. Kiekvieną savaitę, vadovaujantis epidemiologiniais rodikliais, bus tvirtinamas ir skelbiamas sąrašas šalių, iš kurių atvykusiems žmonėms izoliacija bus netaikoma“, – sakė S. Skvernelis.

Pirmąjį sąrašą žadama paskelbti pirmadienį, tai padarys Sveikatos apsaugos ministerija. Šiandienos duomenimis, į tokį sąrašą galėtų pretenduoti Islandija, Slovėnija, Graikija, Kroatija, Kipras, Norvegija, Vengrija, Šveicarija, Čekija, Austrija. Tačiau dėl to dar būtina pasiekti bendrą sutarimą su Latvija ir Estija.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių