Planuojama griežtinti karantino sąlygas

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusiame LR COVID-19 valdymo komitete buvo aptartos infekcijos plitimo tendencijos. Kol kas nematoma mažėjimo, naujų atvejų vis dar yra, o tai reiškia, kad reikėtų imtis papildomų priemonių.

Pasiūlyta mažinti žmonių skaičių viešose erdvėse. Pastarosiose galėtų burtis ne daugiau nei 2 asmenys (pagal dabar galiojančią tvarką burtis gali ne daugiau nei 5 asmenys, iššskyrus šeimos narius). 

Visgi matome, kad įvairios šventės arba renginiai, kurie oficialiai nesivadina renginiais, sutraukia nemenką būrį žmonių, kaip kad matėme įvairūs eglutės įžiebimai ir panašiai. Deja, tai gali iššaukti liūdnas pasekmes, kaip kad turėjome po lapkričio 1-osios, kuomet žmonės nepaisė rekomendacijų, važinėjo, lankė giminaičius. Žinoma, gal dabar ne tokį mastą turėsime, bet labai liūdna, kad nepaisant visų duomenų skelbimo bei gydytojų pasisakymų, įvairių nuotraukų iš reanimacijos viešinimo, žmonės vis dar leidžia sau neatsakingai elgtis, nesaugoti nei savo, nei aplinkinių sveikatos. Žmonės eina, važiuoja apžiūrėti eglutės, ji tikrai niekur nedings, galima tai padaryti ir kitu metu. Žmonės epidemiologų raginimų vis dar negirdi“, – teigė laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis A. Veryga.

Kita pasiūlyta infekcijos plitimo mažinimo galima priemonė – draudimas reklamuoti, viešinti vykstančias išpardavimo akcijas.

Vistik girdime reklamas ir kvietimus su konkrečiom nuolaidom įvairiose parduotuvėse, ir tik pabaigoje tokių išpardavimų akcijos reklamų pasakoma, kad galima apsipirkti ir internetinėje parduotuvėje. Tikrai yra įmonių, kurios atsakingai tai daro, net neskelbia vykstančių išpardavimų arba tai daro tik internetinėje svetainėje, elektroninėje parduotuvėje, bet taip elgiasi ne visi. Tai manome, kad draudimas tai daryti prisidėtų prie infekcijos plitimo mažinimo. Žmonės gali saugiai įsigyti prekes ir net jas nusiųsti tiesiai artimiesiems, be jokio fizinio kontakto“, – A. Veryga.

COVID-19 valdymo komitete buvo aptarti izoliacijos galimi pokyčiai, kad persirgus infekcija tam tikrą laiką bus galima nesiizoliuoti. Šiandien iki darbo pabaigos bus surinkta visa informacija iš specialistų ir parengta nauja izoliacijos tvarka. Preliminariai ji bus pirmiausia taikoma gydymo, slaugos ir globos įstaigose dirbantiems asmenims.

Šiuos naujus siūlymus papildomai svarstys ir dėl jų apsispręs LR Vyriausybė. Trečiadienį vyksiančiame posėdyje turėtų būti apsispręsta ir dėl prekybos centrų darbo laiko ribojimo bei kitų galimų infekcijos plitimo mažinimo priemonių.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių