Po atostogų pradinukai į mokyklas negrįš

Reklama baigsis po sek.

Vyriausybė nusprendė, kad nuo sausio 4 dienos, pasibaigus žiemos atostogoms, visi moksleiviai, įskaitant ir pradinių klasių, tęs ugdymosi procesą nuotoliniu būdu.

Pandemijos situacijai prastėjant, pirmų-ketvirtų klasių mokiniai atostogauti pradėjo daugiau kaip savaite anksčiau, nei buvo planuota. Paskelbus šią žinią, pradinukų tėvai buvo įspėti, kad Covid-19 virusui plintant ir toliau, naujaisiais kalendoriniais metais į mokyklų suolus vaikai negrįš. Teks juos ugdyti nuotoliniu būdu, kaip iki tol buvo mokomi vyresnieji. Prognozės išsipildė.

Sutarėme, kad pradinių klasių mokiniai, kurių tėvai dirba suvaldant epidemiologinę situaciją (medikai, pareigūnai), galės lankyti mokyklą , ar kitą savivaldybės priskirtą įstaigą. Jiems bus užtikrinama priežiūra, nuotolinis ugdymas ir maitinimas“,- sakė LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Kiti pradinukų tėvai, kurie dėl įvairių aplinkybių negalės dirbti nuotoliniu būdu ir prižiūrėti savo vaikų, kol jie bus ugdomi namuose, galės gauti nedarbingumo išmokas

Ikimokyklinukai bei priešmokyklinukai bus ugdomi jau anksčiau nustatyta tvarka. Tie, kurių tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu, galės lankyti darželius.

Specialiųjų poreikių ir negalią turintys vaikai galės lankyti specialiąsias ugdymo įstaigas ir bendrojo lavinimo įstaigas, jei jose yra specialiosios klasės.

Ministrė konstatavo, kad dėl mokslo metų ilginimo, ar datos, kada būtų galima grąžinti bent mišrų ugdymą, kalbėti dar anksti. Tai bus sprendžiama tuomet, kai pavyks suvaldyti virusą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių