Pradėtas tyrimas dėl „Grigeo Klaipėda“ avarijos

Reklama baigsis po sek.

Antradienį apie 8 val. Aplinkos apsaugos departamentas iš Klaipėdos uosto dispečerinės gavo informaciją, kad pastebėtas balzganas Kuršių marių vanduo ties 73 krantine. Pareigūnams nuvykus į įvykio vietą nustatyta, kad galimai nevalytos nuotekos patenka į Klaipėdos sąsiaurį iš AB „Klaipėdos vanduo“ priklausančio paviršinių nuotekų išleistuvo.

Nedelsiant informuoti AB „Klaipėdos vanduo“ atstovai ir iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija taršos tyrimams atlikti.

AB „Klaipėdos vanduo“ specialistai, apžiūrėję tinklus, nustatė galimą taršos šaltinį – AB „Grigeo Klaipėda“. 

Aplinkosaugininkai nedelsdami pradėjo šios bendrovės  neplaninį patikrinimą.  Nustatyta, kad gamybiniame pastate gamybinės nuotekos patenka į paviršinių nuotekų sistemą. Įmonės atstovams nedelsiant duotas nurodymas nutraukti taršą.

Pripučiamomis aklėmis apie 16 val. tarša iš AB „Grigeo Klaipėda“ teritorijos nutraukta. AB „Klaipėdos vanduo“ atliko likutinės taršos vamzdynuose likvidavimo darbus.

Dėl įvykio pradėtas tyrimas, skaičiuojamas į aplinką patekusių teršalų kiekis, aiškinamasi aplinkybės ir priežastys. Baigus tyrimą, bus skaičiuojama aplinkai padaryta žala.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių