Pradėtas tyrimas dėl į Baltijos jūrą išsiliejusios naftos

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos apygardos prokuratūroje vakar pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Būtingės terminale į Baltijos jūrą išsiliejusios naftos. Pirminiais duomenimis, 2020 metų gruodžio 28 dieną į Baltijos jūrą išsiliejo apie 480 litrų naftos. Skaičiuojama, kad gamtai padaryta žala gali siekti 26 tūkst. eurų.

Prokuratūroje ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo įrenginių naudojimo bei priežiūros taisyklių pažeidimo, pagal Baudžiamojo kodekso 270 straipsnio 2 dalį. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras. Tyrimą pavesta atlikti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai. Tyrimo metu bus siekiama nustatyti, ar įrenginiai buvo naudojami bei prižiūrimi nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų, taip pat aiškinamasi ir avarijos priežastys, žalos aplinkai, ekosistemai mastas bei pobūdis.

Simboliška, kad vos tik pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl gruodį užfiksuotos taršos, jūroje tą pačią dieną pastebėtas naujas incidentas. Vakar Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pranešė apie pastebėtą taršą jūros akvatorijoje.

Pavakarę uosto akvatorijoje ties krantine Nr. 62 pastebėtos pavienės teršalų dėmės. Į įvykio vietą Uosto direkcija operatyviai išsiuntė naftos surinkėjus, katerį „Mingė“, teršalų plitimas sustabdytas bonomis. Tarša lokalizuota, įvykio vietą apžiūri uosto inspektoriai, vizualiai, teršalų kiekis – itin mažas. Apie tai informuoti aplinkosaugininkai“, – rašoma direkcijos pranešime.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių