Pradinukams kaukių pamokose dėvėti nereikės

Reklama baigsis po sek.

Šiandien LR Vyriausybės vykusiame posėdyje ministrų kabinetas pritarė siūlymams koreguoti privalomąjį kaukių dėvėjimą vaikams. Kaukes mokyklose reikės dėvėti tik 5-12 klasių mokiniams (pastarieji karantino metu mokslus tęsia nuotoliniu būdu). 

Nors įsigaliojus valstybiniam karantinui, Sveikatos apsaugos ministras ir buvo priėmęs verdiktą dėl privalomojo kaukiį dėvėjimo ugdymo įstaigose visiems 6-erių metų amžiaus ir vyresniems vaikams, kilus tėvų pasisakymams bei ažiotažui socialiniuose tinkluose, nuspręsta padaryti tam tikras išimtis. Iš pradžių pastarąsias buvo ketinama taikyti tik darželiuose esantiems vaikams, tačiau galiausiai priimtas sprendimas, kad vyresniems nei 6 metai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo proceso metu nebūtų taikomas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

“Surinkome informaciją iš įvairių šalių praktikos, matome didelį visuomenės susipriešinimą, nėra tokio imperatyvo rekomenduoti šiai amžiaus grupei privalomai dėvėti kaukes. Tai siūlome koreguoti šią nuostatą ir pritaikyti išimtį – kaukių galima nedėvėti ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigas lankantiems vaikams tose patalpose”, – posėdžio metu teigė A. Veryga.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių