Pradinukų tėvai palikti kapstytis patys?

Reklama baigsis po sek.

Vyriausybės sprendimu, nuo gruodžio 14-osios, visi šalies pradinukai galės džiaugtis paankstintomis ir ilgesnėmis atostogomis. Tai tapo galvosūkiu ne vienai jaunai šeimai. Jei šiems moksleiviams būtų įvestas nuotolinis mokymas, tėvai galėtų pasinaudoti valstybinėmis ligos išmokomis, skirtomis nesergančiam vaikui prižiūrėti, o šiuo atveju, nenuotoliniu būdu dirbantiems tėvams, teks patiems suktis iš padėties.

Sunkiau yra tiems tėvams, kurie karantino metu dirba įprastai. Vieni tėvai atostogas yra susiplanavę iš anksto. Pasiimti anksčiau atostogas jie nelabai gali, nes keitimų nebegali daryti, kiti išvis neturi tokios galimybės atostogų imti. Netgi derinant galimybes darbo santykių prasme, tai net ir darbdavį įspėti apie atostogas reikia gerokai anksčiau, negu mes sužinom apie pokyčius“- kalbėjo Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Laura Tarozienė.

Sužinoję apie tokį Vyriausybės sprendimą, pradinukų tėvai liejo pasipiktinimą socialiniuose tinkluose:

Tai yra didelė problema, sukelia daug nepatogumų. Gal ta pati Vyriausybė gali pateikti sąrašą, kur padėti pradinuką, kai abu tėvai dirba, senelių nėra, o už karantininę alga auklės pasisamdyti neįmanoma? Viskas numetama ant tėvų sprando, iš esmės nesprendžiant problemos. Pakalbėkite ir apie moterų teises, nes dėl vyriausybės sprendimų kenčia būtent jos, nes jos verčiasi per galvą ir nebedirba dažniausiai. Koks darbdavys nori laikyti darbe moterį, kuri sako, vėl reikia atostogų, gal ir nemokamų. Ką tik neseniai Švietimo ministras paskelbė, kad pradinukai mokysis mokyklose, vakar (nebe)gerbiamas prezidentas sugalvojo nuotolinį. Jis geriau žino už Švietimo ministrą? Šiandien vėl kita tvarka. Kiek galima kasdien keisti sprendimus? Tuo labiau, kad įrodyta, jog mokyklos nėra esminiai židiniai“.

<…>Nemanau, kad daugelis tėvelių turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu, ir tada iškyla klausimas kur padėti vaiką, per jo paankstintas atostogas, jei nėra senelių ar kitų artimųjų, moterims vienoms auginančioms vaikus? Ne nuo to galo pradeda veikti vyriausybė. Reikėjo senai akropolius uždaryti, ir didžiuosius prekybos centrus, kur žmonės kaip išprotėja dovanų puola pirkti, nedaryti eglučių įžiebimo ceremonijų, taupyti lėšas covido suvaldymui, o ne mokyklas uždaryti… tiesiog liūdna ir tiek, ir galvos skausmas kur padėti vaiką jo (paankstintų) atostogų metu“.

Sodros atstovas patvirtino, kad už paankstintų mokyklinių atostogų laikotarpį, ligos išmokos iš valstybės biudžeto negali būti mokamos.

Kai savivaldybėse dėl karantino arba dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo pereinama prie nuotolinio mokymo, už vaikų iki 4 klasės ir vaikų su negalia iki 21 metų priežiūrą tėvams, globėjams, budintiems globotojams ir dirbantiems seneliams gali būti mokamos ligos išmokos, kurios siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“. Išmokos mokamos tiek, kiek trunka nuotolinis mokymas dėl karantino ar specialaus infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo. Ši priemonė galios ir 2021 metais.

Šiai dienai, moksleivių atostogų laikotarpiu, kaip ir bet kurių kitų atostogų metu, ši išmoka nėra numatyta.“

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, planų keisti nustatytą tvarką kol kas nėra.

Vakar posėdžiavusi LR Prezidento suburta Sveikatos ekspertų taryba pateikė siūlymą pradinių klasių moksleivių ugdymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu, tačiau šiandien vyriausybė patvirtino ankstesnį, LR Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymą- paankstinti pradinukams žiemos atostogas. Laikinieji LR Ministras Pirmininkas bei LR Sveikatos apsaugos ministras, komentuodami sprendimą, tėvams pagalbos nepasiūlė.

Jos (paankstintos atostogos- red. past.) greičiausiai bus kompensuotos vasaros atostogų metu. Na, tėvams, matyt, teks persiplanuot ir savo tam tikrus, ir vasaros, matyt, planus, pagalvoti, kaip užtikrinti, kad su mažesniais vaikais būtų kas pasilieka“.,- kalbėjo A. Veryga.

Kiek plačiau į tėvams rūpimus klausimus atsakė laikinojo ministro patarėja Lina Bušinskaitė:

Pradinių klasių moksleiviai yra dar maži, jų, kaip ir darželinukų, negalima vienų palikti namuose. Tad siekiant užtikrinti, kad būtų išvengta kontaktų, nuspręsta rekomenduoti ankstinti žiemos atostogas ne nuo trečiadienio, o nuo pirmadienio, kad tėveliai turėtų bent kiek laiko pasiruošti ir susiplanuoti darbus, būtinus sprendimus. Jei būtų buvę nuspręsta pradinukams ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu, tėveliams, artimiesiems, globėjams ar juos prižiūrintiems žmonėms būtų tikrai labai sudėtinga ir padėti jiems mokytis nuotoliniu būdu, ir patiems dirbti darbus nuotoliniu būdu. Būtent todėl, rekomenduojama nuo pirmadienio ankstinti atostogas, o ne pereiti prie nuotolinio ugdymo.

Toks sprendimas priimtas siekiant suvaldyti viruso plitimą ir apsaugoti mūsų mažuosius nuo jo, o ne kokiais nors taupymo sumetimais“.

Šios dienos Vyriausybės sprendimu, karantinas visoje šalyje pratęstas iki šių metų pabaigos. Kokių veiksmų bus imamasi kitąmet, parodys šių suvaržymų rezultatai.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių