Prarasti 3,4 mln. Eurų Baltijos pr. estakados statybai

Reklama baigsis po sek.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje, svarstant biudžeto pakeitimus, buvo pranešta apie 3,4 milijonais eurų mažėjančią valstybės dotaciją vienam svarbiausių uostamiesčio projektų- Baltijos pr.-Šilutės pl.-Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstrukcijai, estakados statybai.

Buvo gauta informacija, kad gautas naujas LR Susisiekimo ministro įsakymas, kuriuo Klaipėdos miesto savivaldybei 3,4mln eurų sumažinta dotacija projektui „Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstravimui finansuoti“ <…> Buvo kreiptasi mūsų raštu į Susisiekimo ministeriją dar liepos mėnesį, kad mums nepavyks panaudoti pilnai šios dotacijos ir tik gruodžio pradžioje buvo gautas Susisiekimo ministro įsakymas“,- informavo Klaipėdos miesto savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė.

Kai kuriems tarybos nariams ši žinia buvo naujiena. Tokio praradimo opozicijos atstovas, buvęs savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas nepateisino.

Reiškia tempas yra labai nedidelis. Ko gero, reikėtų turėti baimių, kad Vyriausybė gali apskritai sumažinti finansavimą šito projekto, jeigu nespėjama su laiku. Įprastai būna, jeigu nepanaudojamos lėšos, jos skiriamos kitur, o kitų metų pinigai jau suplanuoti, tai baimių atsiranda, kad turėsim didesnę dalį mokėt iš savivaldybės biudžeto, vietoj to, kad gautume iš valstybės“,- išsakė nuogąstavimus S. Budinas.

Pirminis prašymas Vyriausybei buvo teiktas 2019m. Vasarą- 5 milijonai. Sekantys 5 mln. buvo planuota sekantiems metams. Tikėjomės, kad mes 2019m. Gruodį pasirengsim projektą ir būsim pradėję vykdyti rangos konkursą. Bet leidimas gautas tik šių metų kovo mėnesį, o rangos konkurso sutartis pasirašyta šių metų birželį. Kai jau turėjom šitą situaciją, vasaros gale informavom Susisiekimo ministeriją, kad mes tų lėšų nebeįsisavinsim. <…> Kad būtume rašę prašymą 5 milijonams šį pavasarį, tai suprantu, galima būtų sakyt, kad nemokam planuotis ir pan., bet čia prašymas jau prieš pusantrų metų buvo, tai sunku kažką paplanuoti, kai neturi nei leidimo, nei rangovo“,- situaciją paaiškino Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas.

S. Budinas kritikavo visus pasiteisinimus. Jo manymu, čia kaltas prastas projekto valdymas ir nepakankama priežiūra.

V. Švedo teigimu, garantijos, kad neįsisavintus pinigus bus galima susigrąžinti ateityje- nėra, tačiau taip, kaip šiemet Klaipėdos miesto savivaldybės nepanaudotos lėšos perskirstomos kitiems projektams (neoficialiais duomenimis- vienos Vilniuje esančios sankryžos rekonstrukcijai), taip kitais metais kažkieno neįsisavintos dotacijų dalys gali atitekti Baltijos pr. sankryžai.

Kiekvienais metais būna patikslinimai. Mes tikimės kitais metais, kad ta lėšų suma bus ne 5 mln., kaip buvom prašę, o jau esam pateikę prašymus 11 milijonų“,- kalbėjo V. Švedas.

Viso Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. sankryžos rekonstrukcijos projekto vertė- 30 mln. eurų. Trukmė- 30 mėnesių. Kol kas visas finansavimas šiam objektui dar nėra užtikrintas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių