Prasidėjo migracijos tarp savivaldybių kontrolė: pareigūnai tikisi sąmoningumo

Reklama baigsis po sek.

Nuo šiandien (gruodžio 16 d.), visi, įvažiuojantys į savivaldybes, bus tikrinami, ar turi tai leidžiančius dokumentus.

Apie griežtinamą karantiną LR Vyriausybė paskelbė sekmadienį, gruodžio 14 dieną. Vėliau nurodymai buvo tikslinami. Per pastarąjį laiką, ne visi asmenys, dirbantys kitoje savivaldybėje, nei gyvena, ar turintys kitų būtinųjų priežasčių migruoti tarp savivaldybių, spėjo tinkamai tam pasiruošti. Policijos atstovės teigimu, gyventojams kyla daugybė klausimų, į kuriuos stengiamasi kuo operatyviau atsakyti.

Jeigu vykstat į darbą, ar iš darbo, ar pas medikus, ar pas notarą, ar kitais būtinais reikalais, reikėtų turėti tai pagrindžiančius dokumentus: darbo pažymėjimą, darbo sutarties nutrauką, siuntimą pas gydytoją, ar pan., kurie galėtų įrodyti jūsų būtinybę keliauti vienu, ar kitu maršrutu. Jeigu turite nekilnojamo turto vienoje, ar kitoje savivaldybėje, tikrai nebūtina visų dokumentų su savimi vežtis, pakanka nusifotografuoti ir tuos dokumentus parodyti policijos pareigūnams“,- sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

VĮ Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus informavo, kad pastarosiomis dienomis besikreipiančiųjų dėl gyvenamąją vietą, ar turimą nekilnojamąjį turtą patvirtinančių pažymų kreipėsi bent trečdaliu daugiau interesantų, negu įprasta. Teigiama, kad tokių dokumentų išdavimas internetu gali trukti vos kelias, ar keliolika minučių.

Pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą gali būti gaunama kreipiantis per elektroninius valdžios vartus. Kadangi deklaravimo funkcija priklauso savivaldybėms, seniūnijoms, tai būtent per e-valdžios vartus jie gali užsisakyti tą pažymą iš seniūnijų. Tokią pažymą galima gauti ir Registrų centre, tačiau procedūros šiek tiek ilgesnės. Registrų centras gali priimti prašymus elektroniniu paštu (pasirašytus elektroniniu parašu), paprastu paštu, arba atvykus gyvai.<…> Pažymas dėl turimo nekilnojamojo turto paprastai galima užsakyti Registrų centro savitarnoje. Tai- kelių minučių ir kelių paspaudimų klausimas“,- paaiškino M. Samkus.

Pasitaiko situacijų, kuomet nekilnojamasis turtas būna registruotas vieno iš sutuoktinių vardu. Registrų centro atstovo teigimu, galima šį turtą perregistruoti kaip bendrą nuosavybę. Tuomet dokumentuose atsiras dviejų asmenų pavardės. Tokia procedūra gali užtrukti kelias dienas.

Daugiausiai nerimo gyventojams kelia ir kitos netipinės situacijos, kai, pavyzdžiui, gyvenamoji vieta yra deklaruota kitur, nei žmogus gyvena iš tikrųjų, o dokumentų pakeitimas užtrunka ilgiau. A. Grauslienė patikino, kad į panašias situacijas bus žvelgiama supratingai.

Tiek tie, kurie važiuoja yra žmonės, tiek tie, kurie dirba postuose yra žmonės. Į situacijas bus reaguojama žmogiškai. Jeigu žmogus turi logišką pagrindimą, paaiškinimą, gali atsakyti kur ir ko jis važiuoja, tikrai bus atsižvelgiama žmogiškai. <…>Situacija žadina išradingumą. Mūsų tarnyboje pareigūnai susiduria su daug sunkesnėmis situacijomis, negu dokumentų patikrinimas. Manau, tikrai rasim būdų, kaip išsiaiškinti ir išspręsti vieną, ar kitą situaciją“,- kalbėjo A. Grauslienė.

Jos teigimu, jei gyventojai bus pasirūpinę reikiamais dokumentais, juos pakaks tiesiog pridėti prie automobilio lango privažiuojant prie tikrinančio pareigūno. Taip pavyks daug greičiau atlikti būtinus patikrinimus ir išvengti spūsčių.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė priminė, kad sustiprinta kontrolė bus vykdoma tik savivaldybių centruose (šiuo atveju, Gargžduose), todėl Klaipėdoje dirbantys rajono gyventojai bus tikrinami tik vykstant į darbą, o grįžtant namo jų niekas nebestabdys.

„Bet ir rajono teritorijoje bus stabdomos transporto priemonės ir aiškinamasi, ką minėti asmenys veikia rajone. Jei jie bus ne rajono gyventojai, bus aiškinamasi, kodėl yra pas mus rajone, kai įsigaliojęs mobilumo ribojimas. <…> Šiai dienai, jeigu automobilis registruotas vairuotojo vardu ir jo gyvenamoji vieta deklaruota rajone, tai nieko ypatingo nereikia turėti. Policijos pareigūnai jau gali naudotis mobiliąja greitosios patikros programa ir nuskenavę valstybinius numerius, jie gaus visą reikiamą informaciją apie vairuotoją“,- kalbėjo R. Stasiulaitienė.

Palangos gyventojai, turintys palangiškio kortelę daugiau gyvenamąją vietą įrodančių dokumentų turėti neprivalo. Pareigūnai gali paprašyti tik parodyti ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, siekiant įsitikinti, ar ši kortelė priklauso tam asmeniui.

Poilsiauti Palangoje suplanavusius svečius miesto meras Šarūnas Vaitkus ragino atšaukti viešbučių rezervacijas, nes šiuo tikslu asmenys į kurortą nebus įleidžiami. Čia jau nuo šiandien įrengtuose fiziniuose pareigūnų postuose kruopščiai tikrinami visi įvažiuojantys į savivaldybės teritoriją.

Už karantino reikalavimų pažeidimus yra numatyta atsakomybė. Fiziniams asmenims numatyta bauda siekia iki 1500 eurų, juridiniams asmenims – iki 6 tūkst. eurų.

Policijos pareigūnai tikisi gyventojų supratingumo, sąmoningumo ir primena, kad ši situacija netruks amžinai.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių