Prasidėjo „paspirtukų traumų“ sezonas

Reklama baigsis po sek.

Trečiadienio vakarą, apie 20.59 val., Vėjo gatvėje, Klaipėdoje automobilis Toyota Avensis, vairuojamas blaivaus vyro, partrenkė iš šalutinio kelio staiga išvažiavusį elektrinį paspirtuką su dviem vaikais, 9-erių ir 10-ties metų. Mažamečiai gydomi medikų. Didelių sveikatos sutrikimų jiems pavyko išvengti, diagnozuoti vietiniai išoriniai pakitimai, tačiau lūžių nėra. Dėl galimo būklės pablogėjimo vaikai gydomi ligoninėje, stebimi medikų.

Klaipėdos vaikų ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojos Dianos Vaitkevičiūtės teigimu, gegužės mėnesį jau pastebimas dėl dviračių transporto priemonių vaikų patiriamų įvairių traumų padidėjimas. Labiausiai apgailestaujama, kad iki šiol nei mažamečiai, nei jų tėvai nesiima būtinų priemonių apsaugoti savo sveikatą.

„Dviračiai, paspirtukai, traumų sezonas jau atidarytas. Blogiausia tai, kad nedėvima nei šalmų, nei kelių ar rankų apsaugų, kas galėtų tikrai apsaugoti nuo stipresnių traumų. Gatvėje pažiūrėjus, nebent iki 5 metų amžiaus vaikai dar saugomi/saugosi, o vyresni – neteko matyti. Traumų tikrai padaugėję, kasdien po 20-30 atvejų turime, tame skaičiuje yra ir su dviračiais, ir su paspirtukais. Ypatingai su elektriniais paspirtukais dar vaikams sunkiau sekasi išlaikyti pusiausvyrą, o su tokiais gi važinėti dabar labai madinga“, – teigė D. Vaitkevičiūtė.

Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika pastebi pastaruoju metu Klaipėdoje egzistuojančią vieną opiausių problemų – nepilnamečiams elektriniai paspirtukai išnuomojami itin lengvomis sąlygomis.

„Čia yra problema. Reikia stebėti situaciją. Jeigu matysime, kad ta problema bus didžiulė ir neis kontroliuoti nepilnamečių, visų pirma bus bendraujama prevenciškai su šią paslaugą teikiančiais asmenimis. Ieškosime sprendimo būdų“, – teigė M. Džermeika.

Svarbiausia – saugumas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika akcentavo, kad šiltėjant orams, keliuose ypatingai atidūs turi būti tiek automobilių, tiek dviračių transporto priemonių vairuotojai. Siekiant išvengti galimų avarinių situacijų, svarbiausia išlaikyti budrumą bei savo ir aplinkinių sveikatos saugumą.

Dabar ypatingas dėmesys skiriamas nepilnamečiams. Policijos pareigūnai prevencijai skirs maksimalias pajėgas. Gatvėmis ir šaligatviais važiuojantys nepilnamečiai (dviračiais, motoroleriais ar paspirtukais) bus stabdomi ir jiems nuolat primenamos pagrindinės kelių eismo taisyklės, kurių būtina laikytis. Pageidautina, kad apie saugumą savo atžaloms vis dažniau primintų ir tėvai.

„Vakarykštis įvykis ir parodė, kad vaikai, visiškai nežinodami kelių eismo taisyklių reikalavimų, išvažiuoja į gatvę neatsargiai, neįvertindami rizikos, padaro nuostolių ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams. Vaikai ypatingai turi būti budrūs ir žinoti pagrindinius reikalavimus kelyje. Šioje vietoje norėtųsi daugiau ir pačių tėvelių atsakingumo“, – M. Džermeika.

Policijos pareigūnai primena, kad asmenys, važiuojantys su dviratėmis transporto priemonėmis ypač atsargiai turėtų elgtis kirsdami važiuojamąją kelio dalį – tiek prie pėsčiųjų perėjos, kurioje būtina nulipti nuo transporto priemonės, tiek prie šviesoforu reguliuojamos pėsčiųjų perėjos, kurioje leidžiama gatvę pervažiuoti dvirate transporto priemone. Visais atvejais būtina sulėtinti greitį, praleisti automobilius, apsidairyti, įsitikinti, kad sveikatai pavojaus nėra ir tik tuomet važiuoti į kitą gatvės pusę. Ypatingas atidumas būtinas ne tik gatvėse, tačiau ir gyvenamųjų namų kvartaluose, kiemuose. Šiltėjant orams vis daugiau vaikų vakaros ne namuose, o lauke važinėdami dviračiais, elektriniais paspirtukais. Nepilnamečiai bei jų tėvai raginami atsakingai vertinti galimybes bei saugoti savo ir aplinkinių sveikatą, nuolat prisiminti būtinas kelių eismo taisykles.

Šiltėjantys orai ne ką mažiau budrumo kelyje pareikalaus ir iš automobilių vairuotojų. Pasak Kelių policijos tarnybos viršininko Mindaugo Džermeikos, ypatingą dėmesį pastariesiems reikėtų sukaupti greta didžiųjų prekybos centrų, ypač, Taikos prospekte.

„Kaip žinia, didieji prekybos centrai jaunimą tikrai traukia. Tarkim išvažiuojant į Taikos prospektą, reikia praleisti ir pėsčiuosius, ir dviratininkus, paspirtukais ar riedžiais važiuojančius, o jų ypač šioje miesto dalyje labai daug. Vairuotojas privalo čia užtikrinti dviejų eismo srautų saugumą – negalvoti tik apie tai, kad reikia praleisti automobilius, bet ir įsitikinti, kad darant posūkio manevrą nebus kliudytas nei vienas eismo dalyvis“, – M. Džermeika.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dviračių transporto priemonių vairuotojams prevencines priemones taikys ne tik keliuose ar gatvėse. Artimiausiu metu visuomenei ketinama pristatyti vaizdo medžiagą, kurioje motorolerių, dviračių, paspirtukų vairuotojams bus primenamos visos privalomos kelių eismo taisyklės, ypatingą dėmesį skiriant nepilnamečiams eismo dalyviams.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių