Premjeras: grėsminga situacija net 8 savivaldybėse

Reklama baigsis po sek.
Koronavirusas ir toliau plinta Lietuvoje, tą liudija ir per parą patvirtintų naujų atvejų skaičius, pastarąsias dienas viršijantis kelis šimtus. Ypač grėsminga situacija trijose savivaldybėse. Raseinių rajone užsikrėtusiųjų skaičius viršija 850 atvejų 100-ui tūkst. gyventojų, Kelmėje – 314, Šiaulių rajone – 200 atvejų šimtui tūkst. gyventojų. Įtempta situacija yra ir Šiauliuose, Joniškyje, Švenčionyse, Plungėje, Radviliškyje.
Teigiama, kad COVID-19 ligoniams gydyti jau naudojama 57% lovų, paruoštų koronaviruso infektuotųjų pacientų gydymui. Vyriausybės vadovo teigimu, jeigu šis užimtumo rodiklis pasieks 70%, gydymo įstaigos bus priverstos stabdyti tam tikrų planinių paslaugų teikimą, kad medikai galėtų nukreipti resursus kovai su COVID-19 pandemija.
Artimiausiu metu į pavojingiausią situaciją patekusioms savivaldybėms bus duotos griežtos rekomendacijos viruso valdymui. Ateinantį trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes. Kiekvienai grupei bus duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu.
Jeigu šios priemonės nepadės, žadama įvesti lokalius karantinus atskirose savivaldybėse.
Gyventojai raginami ir toliau atsakingai laikytis visų asmens higienos reikalavimų, nesant būtinybei nedalyvauti renginiuose ar masiniuose susibūrimuose. Tikimasi, kad koronaviruso plitimo grėsmę ir visuomenės narių judėjimą šiek tiek pristabdys ateinančią savaitę prasidėsiančios mokinių atostogos. Jos truks iki lapkričio 2 dienos.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių