Premjerė: judėjimo ribojimų atšaukti neplanuojame

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusios Vyriausybės valandos metu parlamentaras A. Bagdonas teiravosi, ar artimiausiu metu neplanuojama peržiūrėti mobilumo ribojimo šalies viduje tvarkos. Gerėjant sergamumo rodikliams, manoma, būtų teisinga tai padaryti, nes atsižvelgiant į skirtingus savivaldybių dydžius ir gyventojų skaičius, taip pat, siekiant išvengti didesnių žmonių psichinės sveikatos sutrikimų, visuomenės nariai turėtų didesnes galimybes pasivaikščioti ir nesibūriuoti miestų viešose erdvėse.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad bent jau artimiausiu metu atsisakyti judėjimo ribojimo neplanuojama.

Preliminariu vertinimu, manau, kad mobilumo apribojimai davė labai gerą efektą, ir dabar būtų labai svarbu to efekto nepamesti. Nes yra 1 aplinkybė, dėl kurios mes tuo pačiu matant gerėjančius sergamumo rodiklius, vis dar turime pagrindo nerimauti, tai yra tie nauji viruso štamai, kurie jeigu jie įsisuktų Lietuvoje, jie dar yra linkę plisti, ir tada mes dar nuo gana aukšto nuokalnės taško vėl pradėtume kilti aukštyn“, – teigė premjerė Ingrida Šimonytė.

Ateinantį pirmadienį vyks Vyriausybės narių ir nepriklausomų sveikatos ekspertų pasitarimas, kuriame bus apžvelgiama bendra turima epidemiologinė situacija šalyje. Tikimasi tuo metu jau turėti galimybes įvertinti turimus duomenis, kadangi jau bus praėjusi pilna darbinga savaitė, be išeiginių, šventinių dienų.

Atsisakyti judėjimo ribojimo neketinama, tik žadama svarstyti, kokių reikėtų papildomų sąlygų, kad kažkuriuo metu būtų galima panaikinti tik dalį mobilumo ribojimų.

Tikrai norėtumėme išvengti žmonių grūdimosi pajūryje, kurortuose ir kitose vietose, kuriose būtent dėl apribojimų, bent jau kiek teko kalbėtis su savivaldybių merais, pavyko pasiekti lokalių gerų rezultatų, tačiau mums reikia nacionalinių gerų rezultatų“, – savo teiginį argumentavo premjerė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių