Prezidentas du kandidatus į ministrus atmetė, abejoja ir dėl A. Dulkio

Reklama baigsis po sek.

Šį rytą po dvi savaites trukusių kandidatų į ministrų postus susitikimų su LR Prezidentu, šalies vadovas savo verdiktą paskelbė paskirtajai ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei. Vis dėlti pasirašyti dekreto dėl Vyriausybės suformavimo Gitanas Nausėda neskuba – neįtiko du kandidatai.

Atmestos Žemės ūkio ir susisiekimo ministerijos vadovų kandidatūros

Artimiausiu metu LR Seimo valdančioji koalicija turės ieškoti dviejų naujų galimų kandidatų Žemės ūkio bei susisiekimo ministerijos vadovų pareigoms. LR Prezidentui K. Adomaitis bei D. Miniataitė nepasirodė galintys vadovauti šioms sritims.

Kandidatai nebuvo blogi ar nesuprato savo funkcijų, tačiau aš, kaip Prezidentas negaliu prisiimti atsakomybės už jų ilgalaikių ir trumpalaikių tikslų įgyvendinimą, nes stokojama vizijos, stokojama gero savo sektoriaus pagrindinių problemų išmanymo, dėl tos priežasties tiek Laisvės partijos kandidatas, kalbant apie Susisiekimo ministeriją, tiek Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija, kalbant apie Žemės ūkio ministeriją, turėtų pateikti naujus kandidatus artimiausiu metu“, – po susitikimo su premjere I. Šimonyte teigė šalies vadovas G. Nausėda.

Preliminariai jau žinomas galimas naujas Laisvės partijos kandidatas. Prezidento teigimu, asmuo gerai jam pažįstamas ir galėtų užimti susisiekimo ministerijos vadovo poziciją, tačiau sutarta, kad pavardės neįvardins, kol neįvyks tiesioginis jo susitikimas su šalies vadovu. Tai planuojama ateinantį pirmadienį.

Kandidatas į Susisiekimo ministerijos vadovo postą K. Adomaitis šalies vadovo abejones dėl tinkamumo sukėlė pokalbio metu. Prezidentui užkliuvo kandidato dėmesys susisiekimo sektoriui, per kurį įgyvendinami Lietuvai svarbūs infrastruktūriniai projektai, taip pat pretendentas neatsakė į pagrindinius klausimus: kokia vizija ir kokius darbus norėtų palikti po savęs ir kada laikytų, kad atlikta pareiga per ketverius metus yra sėkminga.

Pretendentė užimti Žemės ūkio ministerijos vadovo postą neįtiko dėl ilgalaikių planų stokos.

Kandidatė patyrusi žemės ūkio srityje, tačiau žvelgiant į ateitį, žalios Lietuvos idėją, jos įgyvendinimo problemas, ilgalaikės vizijos arba aiškaus regėjimo, kaip per kelerius metus tai įgyvendinti, neturėjo. Atsakant į klausimus buvo prisidengiama ES sprendimais ir stokojama asmeninės iniciatyvos bei vizijos šiuo klausimu“, – spaudos konferencijoje teigė G. Nausėda.

Pirmadienį Prezidentas G. Nausėda planuoja sulaukti naujų kandidatūrų į šiuos du postus. Tą pačią dieną su jais planuojami susitikimai.

Abejonių sukėlė A. Dulkio ir D. Kreivio kandidatūros

Vienas iš abejonių sukėlęs kandidatas – Arūnas Dulkys, siekiantis užimti sveikatos apsaugos ministro kėdę. Ir jeigu asmeninės atsakomybės už šį asmenį nebūtų prisiėmusi paskirtoji premjerė I. Šimonytė, ko gero pozicijai būtų tekę ieškoti naujo kandidato.

A. Dulkys pristatė savo situacijos matymą, situacijos perspektyvos vertinimą, abejonių kilo ne kiek dėl ilgalaikės vizijos ir planų optimizuoti sveikatos apsaugos sistemą, bet dėl artimiausio laikotarpio veiksmų, kuris šiuo metu išgyvena didelę įtampą, rodikliai negerėja, reikalingas efektyvus valdymo algortimtas. Pono Dulkio pateiktas planas paliko abejonių, I. Šimonytė prisiima asmeninę atsakomybę dėl šios kandidatūros ir sutarta, kad jeigu nesiseks, greitu metu galėsime pakeisti šią kandidatūrą, iššūkiai bus tikrai didžiuliai ir jam (A. Dukliui) reikės labai didelės pagalbos. Šituo sprendimu aš noriu parodyti, kad nėra jokio išankstinio nusistatymo pono Dulkio atžvilgiu, linkiu jam sėkmės“, – sprendimą argumentavo šalies vadovas.

Kitas šalies vadovui abejonių sukėlęs kandidatas – Dainius Kreivys. Prezidento neįtikino ne tiek kompetencija ar reguliavimo sferos išmanymas, tačiau tam tikros problemos su viešųjų ir privačių interesų derinimu.

Ponas Dainius Kreivys išmano savo sritį, tačiau jo dalyvavimas tam tikrose verslo struktūrose, jo patirtis dirbant anksčiau ministru ir po to sekęs atsistatydinimas kelia tam tikrų rizikų, į kurias negalima nereaguoti. Vakar gavau jo raštišką įsipareigojimą, kaip jis galėtų išvengti menkiausio įtarimo dėl interesų painiojimo. Matydamas rimtą požiūrį, aš nematau pagrindo jo netvirtinti į Energetikos ministro poziciją“, – teigė G. Nausėda.

LR Vyriausybės formavimo procesas, tikėtina, bus baigtas ateinančios savaitės pradžioje. Pirmadienį planuojami susitikimai su pretendentais į atmestas kandidatūras, o antradienį šalies vadovas, jeigu naujai siūlomi asmenys tiks, ketinama pasirašyti dekretą dėl Vyriausybės formavimo.

Šiuo metu Vyriausybės programa dar nėra 100 proc. parengta, kol to nėra, nėra ir pagrindo teigti, kad kažkas vykdoma pernelyg lėtai ar vilkinamas procesas“, – LR Prezidentas G. Nausėda.

Šimonytė LR Prezidentui buvo pateikusia šias kandidatūras:

finansų miniserija – Gintarė Skaistė,

krašto apsaugos ministerija – Arvydas Anušauskas,

užsienio reikalų ministerija – Gabrielius Landsbergis,

vidaus reikalų ministerija – Agnė Bilotaitė,

energetikos ministerija – Dainių Kreivys,

aplinkos ministerija – Simonas Gentvilas,

švietimo, mokslo ir sporto ministerija – Jurgita Šiugždinienė,

ekonomikos ir inovacijų ministerija – Aušrinė Armonaitė,

sveikatos apsaugos ministerija – Arūnas Dulkys,

teisingumo ministerija – Evelina Dobrovolska,

susisiekimo ministerija – Kasparas Adomaitis,

kultūros ministerija – Simonas Kairys,

socialinės apsaugos ir darbo ministerija – Monika Navickienė.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių