Prezidentas pritarė I. Šimonytės ministrų kabinetui

Reklama baigsis po sek.

Sekmadienį ir šį rytą susitikęs su naujais valdančiosios koalicijos pateiktais kandidatais į Žemės ūkio bei susisiekimo ministrų postus, LR Prezidentas pasirašė dekretą dėl Vyriausybės sudėties. Naujieji kandidatai Marius Skuodis (susisiekimo ministras) ir Kęstutis Navickas (žemės ūkio ministras) įtikino šalies vadovą savo turima patirtimi, kompetencija bei sektorine ateities vizija ir užbaigė viso ministrų kabineto egzaminavimo bei vertinimo etapą.

Ši Vyriausybė pradeda savo darbą tikrai nelengvu Lietuvai laikotarpiu, pirmaeilis ir neatidėliotinas uždavinys bus įveikti tą pandemijos krizę, kurią jaučiame visi šiuo metu, imtis ryžtingų ir labai greitų sprendimų, kurie duotų nedelsiant teigiamų rezultatų“, – po susitikimo su paskirtąja premjere I. Šimonyte teigė Prezidentas G. Nausėda.

Šalies vadovas akcentavo, kad su visais kandidatais į ministrus jam teko susipažinti išsamiai, o dekreto dėl Vyriausybės sudėties pasirašymas sutapo su laikotarpiu, kuomet buvo baigta rengti ir Vyriausybės programa. Pastaroji pasak G. Nausėdos, daugeliu atvejų nuostatomis, principais, planais ir strategijomis sutampa su Prezidento deklaruojama ir siekiama Gerovės valstybės vizija.

Paskirtoji ministrė pirmininkė I. Šimonytė tikisi, kad naujai suformuota Vyriausybė galės pradėti darbus greitu metu, nes laikas šiuo atveju yra lemiamas veiksnys, siekiant suvaldyti epidemiologinę situaciją bei patvirtinti ateinančių metų valstybės biudžetą.

Laiko Vyriausybei bus tikrai nedaug, ir dirbti turės pradėti iš karto vos gavusi įgaliojimus. Tikiuosi, kad mano ministrams pavyks įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir pasiekti rezultatų Lietuvos žmonių gerovei“, – spaudos konferencijos metu teigė I. Šimonytė.

Prezidento dėmesio labiausiai sulauks visos ministerijos, bet prioritetai nukeipti į kelias esmines sritis: švietimas, kultūra, ekonomikos gerovė, socialinis teisingumas.

Šimonytės pateikta ir LR Prezidento dekrete pasirašyta 2020-2024 metų kadencijos Vyriausybės sudėtis:

finansų ministerija – Gintarė Skaistė,

krašto apsaugos ministerija – Arvydas Anušauskas,

užsienio reikalų ministerija – Gabrielius Landsbergis,

vidaus reikalų ministerija – Agnė Bilotaitė,

energetikos ministerija – Dainius Kreivys,

aplinkos ministerija – Simonas Gentvilas,

švietimo, mokslo ir sporto ministerija – Jurgita Šiugždinienė,

ekonomikos ir inovacijų ministerija – Aušrinė Armonaitė,

sveikatos apsaugos ministerija – Arūnas Dulkys,

teisingumo ministerija – Evelina Dobrovolska,

susisiekimo ministerija – Marius Skuodis,

kultūros ministerija – Simonas Kairys,

socialinės apsaugos ir darbo ministerija – Monika Navickienė,

žemės ūkio ministerija – Kęstutis Navickas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių