Pritarta siūlymui griežtinti padangų atliekų perdirbimo tvarką

Reklama baigsis po sek.

Antradienį Seimas pritarė pateiktai Atliekų tvarkymo įstatymo pataisai dėl padangų perdirbimo skaidrumo užtikrinimo. Viliamasi, kad tai toli gražu ne paskutinis žingsnis siekiant užkirsti kelią fiktyviam padangų ir kitų atliekų perdirbimui.

Pataisa numato reikalavimą sutvarkytomis padangomis laikyti tik iš jų pagamintą, antriniams produktams gaminti tinkamą žaliavą, o perdirbimu – tik iš minėtos žaliavos pagamintus produktus.

„Siūloma aiškiai apibrėžti neperspektyvius atliekų tvarkymo būdus – atliekų deginimą ir jų šalinimą sąvartynuose – ir sudaryti sąlygas bei numatyti finansines paskatas žiedinės ekonomikos principais grindžiamo atliekų panaudojimo bei jų susidarymo prevencijos priemonėms“, – projektą komentavo Seimo narė V. Vingrienė.

Įsigaliojus pakeitimui, būtų apmokamas tik naujuosius kriterijus atitinkantis atliekų sutvarkymas ir perdirbimas. Į biudžetą sumokamas mokestis už netvarkomas padangas ir kitas atliekas būtų naudojamas deramo jų sutvarkymo, rūšiavimo, perdirbimo, produktų ilgaamžiškumo užtikrinimui ir kitų žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimo skatinimui.

Įstatymo projektas artimiausiu metu bus apsvarstytas Aplinkos apsaugos komitete, o jo priėmimas planuojamas dar šioje pavasario sesijoje.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių