Privalomo seniūnijų steigimo visose savivaldybėse nebus

Reklama baigsis po sek.

LR Seimas šiandien pritarė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos veto dėl Vietos savivaldos įstatymo pataisų (Nr. XIIIP-4847 GR) ir nusprendė teisės akto pakeitimus dėl privalomo seniūnijų steigimo visose savivaldybėse laikyti nepriimtais. Už šį sprendimą balsavo 102 Seimo narys, prieš – 3, susilaikė 6 parlamentarai.

Seimas spalio 15 d. priimtomis Vietos savivaldos įstatymo pataisomis buvo nusprendęs, kad seniūnijos privalės būti steigiamos kiekvienoje savivaldybėje. Tokiu būdu parlamentas siekė panaikinti šiuo metu galiojančią galimybę savivaldybių taryboms nesteigti seniūnijų savivaldybės teritorijoje.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas savo išvadoje yra pažymėjęs, kad privalomai steigiant seniūnijas visų savivaldybių gyventojams bus sudarytos vienodos sąlygos stiprinti bendruomeniškumą dalyvaujant seniūnijos organizuojamose veiklose, seniūnijoje aptarti iškylančias problemas ir vietoje ieškoti tinkamiausio sprendimo.

„Projektu neuždraudžiama savivaldybių taryboms savarankiškai nustatyti savo administracinę struktūrą, bet siekiama suvienodinti galimybes visose savivaldybėse gyventojams tam tikras administracines ir viešąsias paslaugas gauti arčiau jų gyvenamosios vietos, būti labiau įtrauktiems į vietos reikalų tvarkymą. Savivaldybės tarybai paliekama teisė spręsti, kiek ir kokio tipo seniūnijas steigti, kokias funkcijas perduoti vykdyti seniūnijoms, kaip vykdyti tas funkcijas ir kita“, – teigiama Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto išvadoje.

Pasak šalies vadovo vyriausiojo patarėjo Povilo Mačiulio, Prezidento nuomone, priimto įstatymo nuostatos prieštarauja šių metų rugsėjo mėnesį politinių partijų pasirašytam memorandumui dėl savivaldos stiprinimo, sudaro prielaidas ignoruoti vietos bendruomenių viešuosius interesus bei didinti savivaldybių biurokratinį aparatą. „Įstatymo pakeitimai pažeidžia konstitucinį savivaldos savarankiškumo ir veiklos laisvės principą, taip pat Lietuvos tarptautinius įsipareigojimus, susijusius su vietinės valdžios institucijų teise savarankiškai nustatyti savo vidinę administracinę struktūrą, atitinkančią vietinių gyventojų poreikius ir užtikrinančią veiksmingą valdymą“, – anksčiau Seimo posėdyje yra pabrėžęs P. Mačiulis.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių