Rytoj abiturientams – paskutinis skambutis

Reklama baigsis po sek.

Rytoj, gegužės 22 dieną, visos šalies 12 klasių moksleiviams skambutis turėtų suskambėti paskutinįjį kartą. Tai simbolizuoja 12 metų mokslo baigimą ir intensyvaus ruošimosi brandos egzaminams startą. Įprastai šią dieną švietimo įstaigose abiturientams buvo rengiamos įsimintinos šventės. Deja, koronavirusas ir dėl jo suvaldymo tebesitęsiantis valstybinis karantinas šiemet iš 12-okų šią šventę atėmė ir ją pavertė dar viena virtualia pamoka.

Dauguma mokyklų šventę minės nuotoliniu būdu

Šiais mokslo metais paskutinis skambutis skambėti turėtų 12-oje uostamiesčio gimnazijų. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės, didžioji dauguma jų šventę minės virtualiai.

„Siekdamos išvengti galimų sveikatos sutrikimų ar koronaviruso plitimo, beveik visos gimnazijos šią šventę dvyliktokams rytoj rengia nuotoliniu būdu. Iš pradžių virtualus renginys bus skirtas visiems tos mokyklos abiturientams, kur kalbas sakys įstaigų vadovai, kai kurie tuo metu žada rodyti ir mokyklų bendruomenių surengtus sveikinimus, taip pat nufilmuotą miesto mero sveikinimą. Vėliau klasių vadovai auklėtiniams praves virtualią paskutiniąją pamoką. Kai kurios gimnazijos į internetinį renginį ketina prijungti ir tėvus. Minimali šventinė nuotaika 12-okams visgi bus sukurta“, – teigė V. Bubliauskienė.

Dėl atimtos galimybės abiturientams minėti paskutinio skambučio šventę įprastu būdu liūdi ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai. Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė neslėpė, kad jų atlikta apklausa atskleidžia negatyvias emocijas.

„Dėl virtualaus paskutinio skambučio liūdna iš tiesų ne tik vaikams. Tėvai neslepia nuoskaudų, kad taip ilgai laukta šventė jų atžaloms liks visiškai neįsimintina. Paskutinis skambutis bus internetu, išleistuvės, tikėtina taip pat. Tėvų nuotaikos tikrai liūdnos. Gaila ypač abiturientų, tėvai nuogąstauja, kodėl jiems šiemet teko tokia nesėkmė. Kiekviena mokykla turi sporto sales, galėtų šventę saugiai suorganizuoti tiek lauke, tiek viduje. Tėvams tikrai liūdna labai. Dvylika metų laukta tokios šventės“, – teigė A. Zarambienė.

Įprastai visiems uostamiesčio abiturientams paskutinio skambučio šventė vykdavo Laikrodžių muziejaus kiemelyje. Esant valstybiniam karantinui, ši oficiali ceremonija mokiniams bus parodyta virtualiai. Vakar šioje miesto erdvėje buvo filmuojamas ne tik Klaipėdos miesto mero sveikinimas paskutinio skambučio proga, bet ir tradiciškai šią dieną į dangų kylantys mėlyni balionai. Šis video perduotas visoms uostamiesčio gimnazijoms.

Tikrą šventę sukurs tik 3 gimnazijos

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus patarėjos V. Bubliauskienės turimais duomenimis, trys uostamiesčio gimnazijos ryžosi 12-okams šventę sukurti tradiciniu būdu.

„Vydūno ir „Varpo“ gimnazijos savo baigiamųjų klasių mokinius kviesis į kiemelį, kiekvieną klasę atskirai, išlaikant saugius atstumus pagal visus reikalavimus. Ten lauke bus ir direktorių kalbos, ir bendruomenės paruošti sveikinimai, kai kurie iš jų bus rodomi per ekraną, kad nebūtų didelio žmonių susibūrimo. „Žemynos“ gimnazija paskutinio skambučio šventę nukėlė į birželio 12 dieną, ir taip pat organizuos šventę lauke, uždarame kiemelyje, ne nuotoliniu būdu. Aitvaro gimnazijos bendruomenė šventę minės gegužės 28 dieną, nes apie 12-okus kuria filmą“, – V. Bubliauskienė.

Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazija paskutinio skambučio šventę minės rugpjūčio mėnesį, kartu su brandos atestatų įteikimo ceremonija. Dauguma Vakarų Lietuvos tėvų narių tikisi, kad karantinas iki rugpjūčio mėnesio nesitęs ir jų atžalos bent jau išleistuves galės atšvęsti įsimintinai, ne nuotoliniu būdu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių