Rytoj paaiškės, ar nuvykus į Latviją teks izoliuotis

Reklama baigsis po sek.

Vakar Latvijos Vyriausybei priėmus sprendimą Baltijos šalims netaikyti išimčių tuo atveju, jeigu pastarųjų sergamumo COVID-19 infekcija rodiklis viršytų 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų, rytoj galutinai paaiškės, ar Lietuva bus įtraukta į infekcijos paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus asmenims būtų taikoma 14 dienų izoliacija ir būtinybė laikytis kitų kaimyninėje šalyje privalomų reikalavimų. Kol kas dar nežinia, ar Lietuva viršys nustatytą susirgimo rodiklį. Šiandien jis yra 16,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Galutinius duomenis Latvijos Vyriausybė vertins rytoj.

“Tik kai baigsis ši diena, kai turėsime visus duomenis, rytoj Latvija tą rodiklį tikrinsis, vertins ir priims atitinkamus sprendimus, ar Lietuva bus įtraukta į tą šalių sąrašą, ar ne. Šiuo metu esame ties riba – galime patekti, bet galime ir nepatekti, tai viskas paaiškės rytoj”, – spaudos konferencijos metu teigė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Tarp Baltijos šalių valstybių sąrašai visuomet būdavo sutikrinami penktadieniais, tačiau skirdavosi priimtų sprendimų įsigaliojimo laikas. Paskelbtas paveiktų valstybių sąrašas Lietuvoje įsigalioja įprastai nuo pirmadienio, tuo tarpu Latvijoje taikoma kitokia sistema – sprendimas įsigalioja jau kitą dieną. Tai reiškia, jeigu Latvija įtrauktų Lietuvą į viršijančių 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų sąrašą, ten nuvykę lietuviai savaitgalį, jau turės izoliuotis. Estijoje, kaip ir Lietuvoje, sprendimas įsigaliotų nuo pirmadienio.

Aktyvios sienų kontrolės Latvija vykdyti neketina, žada pasikliauti žmonių sąmoningumu, tačiau pabrėžiama, kad kaimyninėje valstybėje situacija stebima itin aktyviai.

“Jeigu nuvyksite į Latviją su lietuviškais numeriais, arba pabandysite apsigyventi viešbutyje, tikrai sulauksite klausimo, iš kur atvykote, kodėl nesiizoliuojate. Tai visa ši situacija paaiškės rytoj”, – sveikatos apsaugos ministras.

Latvijoje taip pat taikomos griežtesnės kai kurios sveikatos apsaugos priemonės, pavyzdžiui, socialinės distancijos laikymasis. Ten privalomas 2 metrų atstumo laikymasis, kai Lietuvoje rekomenduojamas perpus mažesnis atstumas (1 metro). Taip pat kaimyninėje valstybėje ribotas viešojo maitinimo ir pasilinksminimo vietų darbo laikas – įstaigos dirba tik iki 24 valandos.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių