S. Skvernelis: viruso plitimo suvaldymui teks imtis griežtesnių priemonių

Reklama baigsis po sek.

Po šį rytą vykusio COVID – 19 komiteto posėdžio, Ministras pirmininkas S. Skvernelis teigė, kad artimiausiu metu Vyriausybė turės priimti sprendimus dėl iš ne EBPO šalių atvykstančiųjų privalomojo testavimo dėl koronaviruso ir izoliacijos.

„Atvejis Kaune su koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis iš Uzbekistano akivaizdžiai parodė, jog turime tobulinti užsieniečių atvykimo į Lietuvą tvarką. Sprendimas toks: atvykstantiems iš vadinamųjų trečiųjų, ne EBPO šalių, bus privalomas testavimas nuo COVID – 19 ir dviejų savaičių izoliacija”, – teigė S. Skvernelis.

Posėdžio metu taip pat nuspręsta griežčiau kontroliuoti ir taikyti atsakomybe asmenims, viešojoje erdvėje ar įvairiose medijose grasinantys nesilaikyti izoliacijos ir specialiai platinti virusą. Į tokius pasisakymus bus reaguojama griežtai ir principingai – viza tokiems asmenims bus naikinama, jie patys bus deportuojami iš Lietuvos.

Ieškoma sprendimų grąžinti asmens sveikatos apsaugos priemonių privalomąjį dėvėjimą. Sveikatos apsaugos ministerijai pavesta nustatyti konkretų užsikrėtusių asmenų 100 tūkstančių gyventojų kriterijų. Jį pasiekus įsijungtų mechanizmas, leidžiantis svarstyti ir nustatyti privalomą kaukių dėvėjimą tam tikrose erdvėse – pvz., prekybos centruose, viešajame transporte ir kitur.

Taip pat artimiausiu metu atsakingos ministerijos pateiks rekomendacijas dėl būtinų saugumo priemonių užtikrinimo renginiuose, kurių laikantis dalyvių skaičius renginiuose nuo rugsėjo galės būti neribojamas.

Šiems siūlymams dar turės pritarti Vyriausybė. Pabrėžiama, kad epidemiologinė situacija Lietuvoje yra ir toliau bus nuolat stebima, jei ji blogės – reikalavimai ir taisyklės keisis, griežtės.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių