Šalyje situacija kritinė: pirmadienį planuojama griežtinti karantiną

Reklama baigsis po sek.

Viruso plitimui nesustojant ir kasdien patvirtinant vis didesnį naujų atvejų skaičių (vakar parą jų net 2514), matomas įvesto visuotinio karantino neveiksmingumas arba nepakankamai efektyvus jo teikiamas rezultatas. Epidemiologinei situacijai šalyje prastėjant, ateinantį pirmadienį COVID-19 komitete bus svarstoma, kokias karantino sąlygas galima sugriežtinti.

Pirmadienį bus peržiūrimos karantino sąlygos, peržiūrima, ką vertėtų griežtinti tam, kad atvejų mažėtų, kad epidemiologinė situacija gerėtų. Lietuva Europoje yra tarp lyderių pagal sergamumą, tai tikrai nereikėtų pasiekti pirmos vietos, kad virusas sustotų augti ir žmonės pradėtų elgtis atsakingiau“, – teigė laikinasis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Dabartinė situacija rodo, kad visuomenė arba nesilaiko dabar įvestų ribojimų, arba pastarieji yra nepakankami. Viešoje erdvėje žmonės dar stengiasi laikytis visų ribojimų, dauguma tai daro bijodami gauti baudą, o matyt namų aplinkoje ribojimų nesilaikoma. Be to, nepaisant grėsmingos situacijos, ministerija kone kasdien sulaukia įvairių institucijų, sektorių prašymų priimti švelninimo priemones, tai, pasak laikino ministro, irgi rodo tam tikrą netinkamą požiūrį į situacijos rimtumą.

Reikia visuomenei sustoti lakstyti, bendrauti, nes taip užsikrečiam ir užkrečiam kitus. Dabar gydymo įstaigose jau formuojasi situacija, kai medikai nebespėja priimti pacientų ir jų gydyti“, – A. Veryga.

Kol kas nedetalizuojama, kokie galimi karantino sąlygų sugriežtinimai pirmadienį bus svarstomi COVID-19 komitete. A. Veryga pateikė tik kelis planuojamus pokyčius:

  • atidėti gruodžio 10 dieną turėjusias įsigalioti išimtis muziejams, galerijoms;
  • griežtinamos priemonės darbo vietoms (kaukių dėvėjimas ne tik klientų aptarnavimo zonose, tačiau ir kabinetuose);
  • griežtesni ribojimai ugdymo įstaigose (bus tariamasi su švietimo, mokslo ir sporto minsiterija, ar negalima taikyti griežtesnių ribojimų fiziniams kontaktams, galbūt būtų galima daugiau taikyti nuotolinio darbo).
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių