SAM paneigia dezinformaciją: vaikams susirgus, jų niekas neatskirtų nuo tėvų

Reklama baigsis po sek.

Pastarąją savaitę socialiniuose tinkluose plinta vieno iš tėvų vaizdo įrašas, kuriame skaitomas LR sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo A. Verygos įsakymas, skirtas visoms švietimo įstaigoms. Skaitydamas dokumentą vyras ypatingai jautriai reaguoja į punktus, kuriuose išdėstyta visa reikalingų veiksmų seka mokiniui pajutus viršutinių kvėpavimo takų simptomus. Tėčiui nerimą kelia pats žodis “izoliacija”.

“Rašoma, kad vaikas, kuriam pasireiškia karščiavimas, apsunkęs kvėpavimas, ar net paprasčiausia sloga, kosulys, turi būti nedelsiant izoliuojamas. Prašau, pasakykite, kad aš klaidingai suprantu, bet jeigu tai yra iš tiesų, aš negaliu kalbėti, atsiprašau, man dreba rankos ir balsas. Tai reiškia, kad jūsų vaiką izoliuos kažkur dviems savaitėms, ir jūs nežinosite, kur jis yra, ką valgo, kuo apsirengęs. Dvi savaites jūsų vaikas bus kažkur. Jums tik paskambins ir pasakys, kad vaikas izoliuotas. Aš net negaliu apie tai pagalvoti”, – vaizdo įraše nuogąstavimais dalinosi tėtis.

Pastebėjus viešojoje erdvėje greitai plintančią klaidinančią informaciją dėl vaikų, pajutusių galimus koronaviruso (COVID-19) simptomus, priverstinio izoliavimo nesuderinus su tėvais, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina netikėti socialiniuose tinkluose platinama melaginga informacija.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios padėties vadovo sprendimu ugdymo įstaigose, vykdant neformaliojo vaikų švietimo programas, edukacinių programų metu organizatoriams ar mokytojams pastebėjus, kad vaikas karščiuoja, sloguoja, kosėja, pasunkėjo jo kvėpavimas ar pasireiškė kiti negalavimai, mokytojai ar programų organizatoriai privalo nedelsiant į tai reaguoti ir apie tai informuoti vaiko tėvus. 

Laukdamas atvykstant tėvelių, vaikas turėtų būti atskiroje patalpoje, kabinete, salėje ar kitoje vietoje, kur nebūtų kitų žmonių, siekiant išvengti galimo viruso plitimo. Su tėvelių laukiančiu vaiku turėtų būti ugdymo įstaigos darbuotojas ir nepalikti jo visiškai vieno. 

Mokytojams ar vaikų švietimo programų organizatoriams pastebėjus sunegalavusį vaiką, jie privalo konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 dėl tolimesnių veiksmų.

„Noriu nuraminti tėvelius ir vaikučius. Jei nutiktų taip, kad vaikas pasijus blogai ugdymo įstaigoje, pavyzdžiui, pajus simptomus, panašius į peršalimą ar koronavirusą, užtikrinu, kad niekas jų neatims iš tėvų, neišveš į ligonines ir nepradės jokio gydymo be tėvų žinios. Tai yra dar viena melaginga informacija, kuri dirbtinai skleidžiama per socialinius tinklus, siekiant įbauginti tėvelius ir vaikučius. Apgailestauju, kad atsiranda tokių žmonių, kurie kuria tokias sąmokslo teorijas, manipuliuodami mūsų mažiausiais visuomenės nariais. Ir atsiprašau tėvelių ir vaikučių, kad jiems tenka tai patirti dėl kitų piktybiškumo“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pažymime, kad kaip ir bet kurios kitos ligos atveju ar kito nelaimingo atsitikimo metu neformaliojo švietimo paslaugų organizatoriai turi nedelsiant kviesti vaikų įstatyminius atstovus – tėvus, globėjus ar kt. Jei vaikui nustatomas koronavirusas, jis gydomas gydymo įstaigoje ar ambulatoriškai.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių