SAM: ugdymo įstaigos galės nematuoti atvykstančiųjų temperatūros, bus stebimos kavinės, barai ir pasilinksminimo vietos

Reklama baigsis po sek.

Šiandien vykusioje spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras A. Veryga priminė būtinybę atvirose ir uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose, taip pat viešojo maitinimo įstaigose, prekybos vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones – kaukes. Skeptikams bei neigiamai vertinantiems nuo šiandien įsigaliojusį nurodymą kavinėse ir baruose dėvėti kaukes, pateikti Norvegijos Nacionalinio visuomenės sveikatos instituto atliktų tyrimų analizė. Duomenys parodė, kad atstumo, net ir 1 metru, laikymasis net 85 proc. sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu, o kaukių dėvėjimas šį skaičių dar papildomai padidina.

Ugdymo įstaigoms nebebus privaloma matuoti atvykstančiųjų kūno temperatūrą

Valstybės lygio ekstremalių situacijų operacijų vadovo pasirašytame dokumente atšaukiama prievolė švietimo įstaigų vadovams prižiūrėti, kad į ugdymo įstaigas (ikimokyklinio, bendrojo lavinimo, profesinio ir aukštojo mokslo) nepatektų karščiuojantys ar užkrečiamųjų ligų simptomų turintys asmenys, nebelieka reikalavimo kiekvienam asmeniui matuoti temperatūrą. Jeigu įstaiga turi galimybę stebėti temperatūrą, srautai nedideli, atvykstančiųjų skaičius vienu metu nėra masinis, stebėti kūno šilumos kiekį, pokyčius ir toliau rekomenduojama.

Teigiama, kad atšaukti prievolę prašė ugdymo įstaigų vadovai, atsižvelgdami į ugdytinių didelius srautus bei daugeliu atvejų tokio reikalavimo įgyvendinimo sudėtingumą.

Asmeninėse šventės kaukes dėvėti rekomenduojama

Asmeninėse šventėse kaukių dėvėjimas kol kas nėra privalomas, ypač tais atvejais, kuomet šventė organizuojama namuose arba uždaroje sodyboje, kurioje greta nėra pašalinių asmenų.

“Niekas nevažiuos į kiekvieną sodybą ar namus ir netikrins, ar kaukės dėvimos ar ne. Tačiau jeigu asmeninė šventė vyksta kavinėje, kuri tuo metu priima ir kitus lankytojus, vykdo įprastą savo veiklą, jeigu šventė minima ne atskirtoje, o bendrose įstaigos patalpose, svečiams, kaip ir visiems kitiems viešojo maitinimo įstaigos klientams, kaukių dėvėjimas yra privalomas”, – teigė LR sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Akcentuota, kad sportuojantiems (varžybose arba savarankiškai) asmenims, atlikėjams veido kaukių dėvėjimas nėra privalomas, tačiau tik tuo metu, kai vykdoma veikla. Tarkim, kai atlikėjas ar sportininkas ilsisi (nedainuoja, nešoka, nevaidina, neatlieka fizinio pratimo), kaukė privaloma uždarose patalpose arba atviroje erdvėje vykstančiame renginyje, ypač tais atvejais, kuomet neįmanoma užtikrinti saugaus atstumo tarp žmonių.

Savaitgalį bus vykdomi patikrinimai

Spaudos konferencijos metu neslėpta, kad nuo šiandien policijos pareigūnai, NVSC specialistai, valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai, kitų atsakingų institucijų atstovai naktiniuose klubuose, viešojo maitinimo, pramogų, pasilinksminimo įstaigose gali pradėti vykdyti patikrinimus, kaip asmenys laikosi sveikatos apsaugos reikalavimų, ar dėvimos kaukės, išlaikomi atstumai ir pan. Pabrėžta, kad specialistai visų Lietuvoje veiklą vykdančių įmonių patikrinti tikrai nespės, labiausiai bus orientuojamasi į tas erdves, kuriose įprastai susiburia didesnis žmonių kiekis. Šiuo metu yra rengiama patikrinimų metodika, į kurias vietas būtų einama, viską reikia susiplanuoti, kad tikrinimas nebūtų chaotiškas.

Ministerija žmones ragina labai atsakingai lankytis masinėse susibūrimo pasilinksminimo vietose, vengti artimo socialinio kontakto su nepažįstamais asmenimis. Taip pat, pamačiusius, kad įstaigose yra pažeidžiami sveikatos apsaugos reikalavimai, nedėvimos kaukės ir pan., pažeidimą užfiksuoti, nuotrauką ar vaizdo medžiagą atsiųsti sveikatos apsaugos ministerijai arba nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui el. paštu arba į socialiniuose tinkluose esančias paskyras.

Šiandien yra išsiųstos rekomendacijos ir maldos namams, tad netrukus pastarieji turėtų informuoti religinę bendruomenę, kokių rekomendacijų reikės laikytis artėjantį sekmadienį vyksiančių Šv. Mišių metu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių