Sausio 13 d. iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Reklama baigsis po sek.

Įprastai sausio 13 dienos rytą atminties žvakių šviesa liepsnodavo kone kiekviename ugdymo įstaigų lange. Šalį sukausčius koronaviruso pandemijai, šiemet tokio vaizdo išvysti neteks, kaip ir šios dienos vakarą degančių atminimo laužų. Vis dėlto atsisakyti tradicijų net ir tokiu laikotarpiu neketinama – prie iniciatyvos raginama prisijungti visuomenė.

Sausio 13 d. 8.00 valandą visi kviečiami dešimčiai minučių languose uždegti vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes. 

Iniciatyvos simbolis žvakė simbolizuoja šviesą, teisingumą, atmintį ir laisvės ginėjų laužus.

Vieta: švietimo įstaigos, institucijos, organizacijos, gyventojų namai ir butai.

Data: 2021 m. sausio 13 diena (trečiadienis)

Pilietinės iniciatyvos laikas: 8.00–8.10 val.

2021 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau keturioliktą kartą. Šia pilietine iniciatyva prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės troškimo vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę prieš agresorių. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, iš esmės sprendėsi Europos ateitis. Ir mes galime didžiuotis šia pergale.

Tai buvo Tautos pergalė. O Tauta – tai ne tik žmonės, gyvenę tuo istoriniu momentu, bet ir ankstesnės kartos, padėjusios laisvės siekio pamatus – nepriklausomybės kovų savanoriai, pokario partizanai ir rezistentai – tai ir šiandieninė karta, užaugusi nepriklausomoje Lietuvoje, tai ir jų vaikai, kurie gyvens ir kurs ateities Lietuvoje.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas, organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš trisdešimt metų pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Iniciatyvą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Planuojantys prisijungti prie iniciatyvos maloniai kviečiami registruotis:
https://www.komisija.lt/renginiai/kvieciame-dalyvauti-pilietineje-iniciatyvoje-atmintis-gyva-nes-liudija/ 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių