Saviizoliacija: didelės rizikos kontrolėje yra 76 gyventojai

Reklama baigsis po sek.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gegužės 6 dienos duomenimis, šiuo metu Klaipėdos mieste yra stebima 590 asmenų, esančių saviizoliacijoje. Iš jų didelės rizikos kontrolėje yra 76 gyventojai.

Kiek iš viso tokių asmenų buvo Klaipėdoje nuo paskelbto Lietuvoje karantino pradžios, tiksliai įvardinti sudėtinga, nes Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bazės duomenys yra nuolat kintantys (apytiksliai teigiama, kad saviizoliacijoje stebimų asmenų nuo kovo 16 iki gegužės 6 dienos buvo 1656 asmenys).

Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai kiekvieną dieną iš visuomenės sveikatos specialistų gauna atnaujintus duomenis apie saviizoliacijoje esančius asmenis. Pastarieji yra nuolat kontroliuojami bei tikrinami tiek fiziškai, tiek nuotoliniu būdu (telefonu), taip pat stebima, ar asmenys laikosi visų privalomų saviizoliacijos sąlygų. Vidutiniškai per dieną patikrinama apie 40-60 asmenų.

Dauguma tikrinamųjų asmenų, atsiliepę telefonu, teigia, kad laikosi saviizoliacijos sąlygų. Tai privaloma daryti iki nustatyto termino pabaigos. Jei asmenys neatsiliepia, tokiu atveju į nurodytą gyvenamąją vietą siunčiamas policijos ekipažas. Taip pat gaunama nemažai informacijos iš pilietiškų gyventojų. Dažniausiai jie informuoja apie iš užsienio grįžusius ir saviizoliacijos sąlygų nesilaikančius asmenis. Tokia informacija taip pat patikrinama, ir jei nustatomi pažeidimai, asmenims taikomos administracinio poveiko priemonės, t.y., surašomas administracinio nusižengimo protokolas pagal ANK 45 str. 4 d.

Dėl karantino sąlygų nesilaikymo – 146 protokolai

Valstybinio karantino sąlygų laikomosi kontrolei ypatingas dėmesys skiriamas savaitgaliais. Vykdoma sustiprinta viešosios tvarkos, eismo ir visuomenės saugumo kontrolė parkuose, skveruose, paplūdimiuose, kapinių prieigose ir kitose viešose erdvėse (tikėtinose žmonių susibūrimo vietose) bei identifikuotose vietose (taškuose), išsiskiriančiose didžiausiu pranešimų apie pažeidimus skaičiumi. Pastebima, kad žmonės laikosi karantino nustatytų sąlygų, o mažareikšmių pažeidimų atvejais pareigūnai įspėja dėl būtinumo laikytis karantino sąlygų. Vykdant viešųjų vietų ir prekyviečių kontrolę policija aktyviai dirba su Lietuvos šaulių sąjungos atstovais, Klaipėdos m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus tarnautojais, Karo policija, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnais, kitų Vidaus reikalų ministerijos (VRM) padalinių (FNTT, PGT, VSAT) pareigūnais, policijos rėmėjais.

Nuo 2020-04-03 d., įsigaliojus ANK pakeitimams, kai policijos pareigūnai buvo įgalioti taikyti atsakomybę, surašyti 14 administracinių nuzižengimų protokolų pagal ANK 45 str. 4 d. (iki 2020-04-03 d. policijos pareigūnai visą informaciją apie nustatytus pažeidimus dėl saviizoliacijos sąlygų nesilaikymo pateikdavo Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui). NVSC. Nuo 2020-04-03 d. Klaipėdos mieste iki šios dienos (gegužės 6) dėl karantino sąlygų nesilaikymo surašyti 146 AN protokolai pagal ANK 45 str.

Policijos pareigūnams reikalinga tarpinstitucinė pagalba

Pastaruoju metu švelninant karantino sąlygas prekybos centruose, viešose prekybos vietose (turguose), maitinimo ir kitose paslaugų vietose, policijai tenka didelis krūvis kontroliuojant žmonių srautus ir užtikrinant įmonių karantino sąlygų laikymąsi, todėl minėtų objektų ir vietų kontrolei, ypatingai darbo dienomis, policijos pareigūnai prašo, kad būtų suaktyvinta visų valstybinių įstaigų ir savivaldybės struktūrinių padalinių veikla pagal kiekvienos organizacijos kompetenciją.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių