Savivaldybė kelininkams didelių pastabų neturi

Reklama baigsis po sek.

Šį rytą į darbus vykstantiems gyventojams nemažai iššūkių sukėlė žiemiški orai ir gatvėse stūksančios pusnys. Socialiniuose tinkluose žmonės gausiai dalinosi nepravažiuojamų kelių nuotraukomis, į kelkraščius nuslydusių automobilių vaizdais bei kasmet kartojamais nuogąstavimais, kad kelininkus žiema ir vėl užklupo netikėtai. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, didelių pastabų dėl sniego valymo kelininkams neturima.

Įmonių automobiliuose, su kuriomis mes turime sutartis, yra GPS, mes matome, kiek jie ir kur juda. Tai tikrai didelių pastabų dėl netinkamai atlikto darbo neturime. Vakar kaip pradėjo snigti 11 valandą ryto, tai intensyviau, tai mažiau, ir šitas snygis baigėsi tik paryčiais apie ketvirtą valandą. Šiaurinėje miesto dalyje, nepaisant snygio, mašinos valė ir barstė 10 kartų, o pietinėje dalyje – 9 kartus. Buvo valomos pagrindinės gatvės, vėliau pravažiuota ir 2-3 lygmens, vadinamosios šalutinės gatvės. Jie dirbo visą naktį, gyventojams atrodo, kad nevaloma, bet dirbama“, – teigė I. Šakalienė.

Pašnekovės teigimu, keliai buvo ir barstomi, ir valomi. Pastarąją funkciją savivaldybė gali matyti sistemoje GPS, tačiau kiek realiai buvo pabarstyti keliai, sunku tiksliai įvertinti. Neslepiama, kad gauta iš gyventojų siganlų, jog kai kurios gatvės, pvz, Vingio, Mogiliovo, vis dėlto keliai nebuvo ir iki šiol nėra tinkamai nuvalyti, – apie tai informuoti paslaugų teikėjai, kurie patikino šią problemą nedelsiant išspręsiantys.

Tikrai negalime sakyti, kad viskas buvo nuvalyta 100 procentų, bet sutikite, žiema, mes kovojame su gamta. Kritulių kiekis buvo ilgas ir pakankamai intensyvus. Ten, kur sniegas jau suvažinėtas, nėra taip paprasta greitai jį nugramdyti ir nuvalyti taip, kad asfaltas matytųsi. Šiuo metu skyriaus darbuotojai vertina visas situacijas, stebi kelius, rašo aktus“, – I. Šakalienė.

Savivaldybė įmonės sulauks pastabų dėl pernelyg greito tempo valant miesto gatves, taip pat dėl sniego užverstų autobusų stotelių.

Tikrai matome, kad galėtų lėčiau važiuoti gatvėmis, taip ir nuvalymas būtų kokybiškesnis, apie tai jau informavome juos. Kitas aspektas, kad dabar stengiamės sureguliuoti gatvių ir šaligatvių valymo grafikus kitaip. Matome, kad pirma nuvalomos stotelės, o tuomet mechaninės mašinos pravažiuoja ir vėl užverčia sniegu. Stengiamės, kad pirma pravažiuotų gatves valančios mašinos, o tada jau viską nubrauktų šaligatvių valytojai“, – I. Šakalienė.

Nors socialiniuose tinkluose ir nestigo vaizdo medžiagos dėl nenuvalytų kelių ir dėl to įvykusių incidentų, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas šį rytą sulaukė dėl šios priežasties dviejų pranešimų apie eismo įvykius. 8,30 val. gauta informacija apie Liepų g. galimai dėl slidžios ir nevalytos kelio dangos į elektros stulpą atsitrenkusį Toyota markės automobilį. Vėliau, apie 9,20 val. į bendrajį pagalbos centrą pranešta apie rajoniniame kelyje Kontainiuose susidūrusiais transporto priemones. Ar eismo įvykis dėl slidžios kelio dangos, kol kas aplinkybes aiškinasi pareigūnai.

Klaipėdos miesto savivaldybė sulaukia begalės skambučių. Gyventojai nuogąstauja ir skundžiasi dėl nenuvalytų kiemų. Savivaldybė akcentuoja ir primena, kad pastarųjų valymas – namų administratorių, valdų, bendrijų funkcija. Be to, gyventojai raginami kaip įmanoma labiau patraukti savo automobilius nuo važiuojamosios kelio dalies, nes tai ypač apsunkina kokybišką gatvių valymą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių