Savivaldybėse turės atsirasti mobilios medikų komandos

Reklama baigsis po sek.

Saugant rizikos grupei priklausančių asmenų sveikatą bei intensyviai kovojant su COVID-19 pandemija, priimtas sprendimas, kad kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje turės būti suformuota mobili komanda, o esant poreikiui ir kelios, kurios savivaldybės teritorijoje turės teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas koronavirusu (COVID-19 liga) sergantiems ir rizikos grupei priklausantiems asmenims jų namuose arba socialinės globos namuose, kuriuose jie gyvena.

Tokia tvarka numatyta operacijų vadovo pasirašytame sprendime.

Vadovaujantis minėtu sprendimu, savivaldybės administracija iš savivaldybės teritorijoje esančių sveikatos priežiūros įstaigų, nepriklausomai nuo pavaldumo – ar tai būtų valstybinė sveikatos priežiūros įstaiga, ar privati įstaiga, teikianti pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, turės suformuoti bent vieną komandą savo teritorijoje.

Tokią mobilią komandą komanda turėtų sudaryti šeimos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas (arba bendruomenės slaugytojas) ir slaugytojo padėjėjas.  Komandos nariai gali būti iš skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų.

Pagal naująją tvarką, koronavirusu sergantis ir rizikos grupei priklausantis pacientas, atsiradus naujų simptomų arba pablogėjus sveikatos būklei, nedelsiant turi kreiptis į savo šeimos gydytoją arba pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantį vidaus ligų gydytoją, vaikų ligų gydytoją. Šis nustatęs, kad pacientui reikalinga kontaktinė konsultacija, turės nukreipti į mobilią komandą. Komanda pas pacientus turėtų vykti paciento kreipimosi dieną.

Mobili komanda paslaugas teiks kasdien nuo 8 val. iki 20 val., kitu metu pablogėjus paciento sveikatos būklei, jis turėtų kviestis greitąją medicinos pagalbą.

Už mobilios komandos narių darbą bus apmokama iš tos sveikatos priežiūros įstaigose, kurioje jie dirba, lėšų.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad rizikos grupei priskiriamos nėščios moterys, asmenys, kurie yra sulaukę 65 m. ir daugiau metų arba tie žmonės, kurie serga lėtinėmis ligomis.

Su operacijų vadovo sprendimu galite susipažinti čia

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių