Seimas darbus kol kas tęs įprastu būdu

Reklama baigsis po sek.

Paaiškėjus, kad COVID-19 infekcija užsikrėtė parlamentarė, LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, šiandien neformaliame Seimo valdybos posėdyje aptartas galimas tolimesnis parlamento darbas, siekiant apsaugoti kitų kolegų sveikatą ir suvaldyti koronaviruso plitimo grėsmę.

Laikinai einantis LR sveikatos apsaugos ministro pareigas A. Veryga ragino valdančiuosius nedelsiant imtis visų būtinų priemonių ir laikinai stabdyti parlamento veiklą. Tačiau šiandien vykusiame pasitarime nuspręsta tokio siūlymo neįgyvendinti, o imtis kitų alternatyvų, pavyzdžiui, greta parlamento įrengti mobilųjį patikros punktą.

Šiandien buvo nutarta, kad bus numayta aiški ir konkreti tvarka, kaip nuo šiol visi LR Seimo nariai kas savaitę galėtų testuotis dėl COVID-19 infekcijos. Jau šiandien daliai Seimo narių bus sudaryta galimybė testuotis. Pirmadienį vėlgi bus šalia Seimo suteikta galimybė atlikti testus visiems parlamentarams, pasitikrinti, net ir nejaučiantiems simptomų, kad sergantys nebūtų Seimo salėje“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Papildomų priemonių bus imamasi ir LR Seimo salėje. Tarp kai kurių stalų bus įrengtos pertvaros, politikai raginami nesibūriuoti bei laikytis kitų būtinų ribojimų, kad sumažintų riziką viruso plitimui.

Nuotoliniam darbui kol kas nepasiruošta

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai Jurgis Razma ir Andrius Vyšniauskas apgailestauja dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų bandymo sabotuoti galimybę Seimui dirbti saugiau ir ragina rasti visas įmanomas priemones parlamento darbą perkelti į internetinę erdvę ir dirbti nuotoliniu būdu.

Raginame kolegas būti atsakingais, susitelkti ir ieškoti sprendimų,  ne blokuoti tuos, kurie tų sprendimų ieško. Seimui skubiai reikalinga galimybė dirbti saugiai, nes tai institucija, kurios darbas negali būti paralyžiuotas“, – apgailestavo J. Razma ir A. Vyšniauskas.

Pasak Seimo narių, diskusijos, kurios yra ilgiausia procedūra, nuotoliniu būdu – būdas dirbti saugiau. Balsavimai vyktų gyvai Seimo salėje, tačiau jie po diskusijų būtų sukeliami į vieną laiką, balsuojama būtų kiekvieno posėdžio pabaigoje.

Šiandien pataisa jau galėjo pradėti savo kelią komiteto svarstyme. Deja, nepajudėjo ir nepajudės, panašu, dar ilgai. Tai ypač neatsakingas elgesys, turint galvoje, kad Seimo laukia biudžeto projekto svarstymas, naujos Vyriausybės programos tvirtinimas bei kiti svarbūs darbai“, – sakė TS-LKD atstovai.

Pasak Seimo narių, nuotolinio balsavimo šiuo metu dar negalima įgyvendinti, nes tai sudėtingesnis technologinis sprendimas, kuriam reikia laiko ir aktyvaus Seimo kanceliarijos indėlio. Kai bus išspręsti techniniai klausimai, bus teikiamos reikalingos Statuto pataisos.

Pasak LR Seimo pirminkės, kol kas užtikrinti visų įmanomų galimybių dirbti nuotoliniu būdu, nes tam reikalingas tinkamas technologinis ir teisinis pasirengimas.

Šis perėjimas gali šiek tiek užtrukti. Seimo komitetai ir komisijos tokią galimybę jau turi, tačiau kalbant apie Seimo darbą nuotoliniu būdu, balsavimus Seimo posėdžio metu, šis darbas jau vyksta, bet tam yra tiek specifinių techninių, tiek teisinių sprendimų. Pirmadienį priimsime reikalingus sprendimus, kad paspartintumėme tą perėjimą ir sudarytume visas reikalingas sąlygas“, – teigė LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

Nuotoliniam Seimo darbui būtinas Statuto keitimas, kuris gali užtrukti, tačiau tikimasi, kad papildomų trikdžių pavyks išvengti, įtikinti visus kolegas tam, kad Seimas galėtų tęsti pilnu pajėgumu darbus.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių