Seimas pritarė Ingridos Šimonytės kandidatūrai į ministro pirmininko postą

Reklama baigsis po sek.

Šiandien LR Seime po ilgų diskusijų patvirtinta LR Prezidento teikta kandidatūra į ministro pirmininko postą. Naująja Vyriausybės vadove tapo Ingrida Šimonytė. Už jos kandidatūrą balsavo 62, prieš – 10, susilaikė – 41 parlamentaras.

Opozicija I. Šimonytės kandidatūros nepalaikė

TS – LKD frakcijos Seime narys Mindaugas Lingė dar prieš pradedant politikų pasisakymams akcentavo, kad Ingridos Šimonytės kandidatūra šiuo laikotarpiu pati tinkamiausia eiti premjerės pareigas.

Turime neeikvoti laiko tuščiažodžiavimui ir daugiau kalbėti apie esmę, šio klausimo svarbą visai Lietuvai. Mes turime kandidatę, kuri nekuria iliuzijų, kuri kalba tiesą, kurią, deja, kai kam gal girdėti ir yra nepatogu. Tai politikė, esanti ne tik šitos frakcijos, bet ir kitos salės pusėje. Ingrida Šimonytė rodo pavyzdį jaunajai kartai, kuri dar tik ruošiasi politikai, teigdama vertybes, kad Lietuvoje ne tik giminystės ryšiais galima padaryti politinę karjerą. Tikiu, kad šiandien pavyks ją pakelti dar vienu karjeros laipteliu“, – teigė M. Lingė.

Teigiamai vertinti šalies vadovo teikto dekreto nebuvo linkusi LR Seimo opozicija. Suvienijusi jėgas, akivaizdu pastaroji siekė užkirsti kelią Ingridos Šimonytės tapimui premjere. LVŽS – Aušrinė Norkienė. 

Frakcija, išklausiusi kalbą plenarinių posėdžių salėje, susipažinusi su Vyriausybės programa, ministrų kandidatūromis, atitinkamai premjerės ateities darbų įvertinti negalėjo. Mums abejonių kelia ministrų pasirinkimai, o abejonių neturėtų kelti. Nematome pasirengimo tęsti kovą su Covid pandemija, neaišku, kokių priemonių imsis šioje srityje, skiriasi frakcijos ir I. Šimonytės vertybinės nuostatos, turime skirtingą požiūrį į narkotikų dikriminalizavimą. Ši kandidatūra mūsų pritarimo neturi“, – teigė A. Norkienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime naujoji pirmininkė.

Socialdemokratų frakcija taip pat vieša pareiškė nepalaikysianti kandidatūros.

Nepataikaudami nuoširdžiai sakome, kad ši Vyriausybė bus dešiniausia ir liberaliausia. Mums užduodant klausimus nepavyko gauti atsakymų apie Vyriausybės programą ir vertybines nuostatas. Pasisakymai įdomūs ir prieštaraujantys. Nebalsuosime už šią kandidatūrą“, – teigė G. Paluckas.

Mišrios Seimo narių grupės vardu posėdyje pasisakė ir Kęstutis Glaveckas, kuris akcentavo savo kolegų galimybę balsuoti laisvai, nes narių tarpe yra ir palaikančių Ingridos Šimonytės kandidatūrą, ir tam nepritariančių.

Mišri frakcija mano, kad labai svarbu sudaryti komandą. Kokia ji (Ingrida Šimonytė) bebūtų moteris orkestras, klausimas, ar užteks kompetencijų, patyrimo. Turėjom susitikimą su kandidate, kai kas liko patenkinti, kai kas – ne, todėl mišri grupė balsuos laisvai“, – K. Glaveckas.

I. Šimonytei pakako valdančiųjų palaikymo

Laisvės partija, priklausanti Seimo valdančiosios daugumos koalicijai, pasisakė už Ingridos Šimonytės kandidatūrą, akcentuodama, kad dabartinėje politikos padangėje geresnio asmens už ją šiuo metu eiti šias pareigas – nėra.

Mūsų iššūkis – išsaugoti žmonių sveikatą ir darbo vietas tam, kad ateityje nereikėtų sumokėti dar didesnės kainos, nei ją mokame šiandien. Pokyčių reikia visose srityse ir Ingrida yra pasiruošusi labiau, nei bet kuris sėdintis šioje salėje, nei bet kuris kitas esantis šalies politikoje. Nesame naivūs, bus sunku, reikės ir žmonių, ir kolegų palaikymo. Mes esame pasiruošę tai padaryti. Laisvės partija tikrai palaikys kandidatūrą ir raginame tai padaryti kitus“, – prieš balsavimą teigė Aušrinė Armonaitė.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjudžio frakcija šiandien vykusiame posėdyje neturėjo teisinių ir techninių galimybių nei pasisakyti, nei balsuoti – visi frakcijos nariai dėl koronaviruso infekcijos arba didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju šiuo metu yra izoliacijoje.

Nors opozicijos nariai ir demonstravo konstruktyvią vienybę nepritariant Ingridos Šimonytės kandidatūrai į ministrės pirmininkės postą, visgi sprendimui jos naudai pakako palaikymo. Už balsavo parlamentarai, prieš – , susilaikė – 41.

Seimo pritarimu ministro pirmininko kandidatūrą dar galutinai turės patvirtinti LR Prezidentas.

Remiantis Seimo statutu, Ministras Pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo turi pristatyti Seimui savo sudarytą ir Respublikos Prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių