Seimo rinkimams gali prireikti papildomų beveik 5 milijonų eurų

Reklama baigsis po sek.

Siekiant tinkamai pasiruošti rudenį vyksiantiems rinkimams į Seimą galimos epidemijos ar karantino sąlygomis Teisingumo ministerija parengė patobulintą teisinį reguliavimą, leisiantį užtikrinti gyventojų sveikatai saugesnes balsavimo procedūras ir aplinką rinkimų apylinkėse. Šiandien Seimas po pateikimo priėmė svarstyti įstatymo pataisas, kurios numato prailginti balsavimo iš anksto laiką ir padidinti balsavimo vietų skaičių, taip pat būtų padidintas balsavimo vietų skaičius rinkimų dieną. Užsienio šalyje gyvenantys Lietuvos piliečiai galėtų balsuoti tik paštu, jeigu dėl susiklosčiusios padėties nebūtų sąlygų balsuoti Lietuvos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

„Net ir susiklosčius ekstremaliajai situacijai turime sklandžiai organizuoti rinkimus, atitinkančius demokratinius standartus, todėl reikėjo pakoreguoti balsavimo procedūras, kad visiems rinkėjams galėtume užtikrintume saugų socialinį atstumą ir deramas sąlygas rinkimų komisijų darbui“, – teigė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Įstatymo projekte numatyta, kad nuo dviejų iki keturių dienų – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio –prailginamas balsavimo iš anksto laikas. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu balsavimas iš anksto galėtų vykti ne tik savivaldybėse, bet ir kitose apygardos rinkimų komisijos nurodytose vietose. Balsavimo vietų skaičius būtų padidintas ir rinkimų dieną. Jeigu rinkimų apylinkės rinkėjų sąraše yra daugiau kaip 3000 asmenų, rinkimai galėtų vykti papildomai parengtose ir balsavimui tinkamose patalpose. Iš 1972 rinkimų apylinkių tokių yra 181. Visais atvejais balsavimo metu turi būti užtikrinamas rinkėjų saugumas aprūpinant juos asmeninės apsaugos priemonėmis.

Vyriausiosios rinkimų komisijos skaičiavimais papildomai reikėtų apie 1,915 mln. eurų įrengti naujas balsavimo vietas ir rinkimų komisijų narių darbo užmokesčiui, taip pat apie 3 mln. eurų aprūpinti rinkėjus būtinomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių