Senelių paramos akcija “Maltiečių sriuba” Klaipėdoje

Reklama baigsis po sek.

Maltiečių kasmetinė senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ šiemet 15-toji. Klaipėdos maltiečiai globoja 60 skurdo, ligų, vienatvės kamuojamų senyvo amžiaus žmonių – rūpinasi jų maistu, higiena, būtiniausiomis buities reikmėmis.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje kas trečias vyresnis nei 65 metų amžiaus žmogus gyvena vienas. Vienišumo problema yra tapusi masiniu reiškiniu. O jei ligos ir skurdas prisideda. Maltiečiai tokį žmogų priima į savo šeimą. Turime nei daug nei mažai savo šeimoje – 2600 senolių per visą Lietuvą. Rūpinamės maistu, buitimi, o kartais tenka tiesiog jurginą po langu pasodinti… Akcijos „Maltiečių sriuba“ tikslas priminti apie pagalbos laukiančius senolius ir susitelkus visiems kartu jais pasirūpinti. Jie to nusipelnė“, – sako Maltos ordino pagalbos tarnybos Prezidentas Bronius Einars.

Maltiečių sriubos” akcija – tai priminimas apie vienišumą, skurdą ir ligas išgyvenančius senolius. Jie tikrieji mūsų šalies istorijos liudininkai, visa gyvenimą dirbę, šiandien gyvena ties skurdo riba. Senoliai kuklūs, dažniausiai patys neprašo, tad mes prašome už juos ir kviečiame prisidėti. Vienišam senam žmogui reikia šilto maisto, gero žodžio ir, kas pandemijos akivaizdoje svarbiausia, saugumo jausmo – žinojimo, kad sutartu laiku jis bus aplankytas. Jie to nusipelnė. Tą garantuoja maltiečiai” , mintimis dalinosi Maltos ordino pagalbos tarnybos vakarų Lietuvos regiono vadovas Darius Einars.

Maltiečiai kasmet skelbia senolių paramos akciją ir stengiasi patys bei prašo kitų prisidėti prie šviesesnės pagyvenusių žmonių senatvės. Dauguma senolių skurdą kenčia tyliai ir visais būdais bando išgyventi patys. Bet vienišumas, nereikalingumo jausmas atima paskutines jėgas. Maltiečių dubenėlis sriubos – tai ne tik parama, tai saugumo jausmas, kad turėsi kieno prašyti pagalbos, kad ir kas nutiktų.

Vieniši senoliai laukia ne tik dubenėlio sriubos, jiems reikia gero žodžio ir išklausymo. Jie jaučiasi saugesni, kai žino, kad sutartu laiku ateis maltietis.

Prisidėti prie pagalbos seneliams gali visi norintys, kad maltiečiai galėtų vienišus senjorus visus ateinančius metus lankyti, maitinti, globoti.

Prie Klaipėdos miesto grupės darbų kviečiame prisidėti visas Klaipėdos miesto maitinimo įstaigas, kurie pasidėtų savo patalpose aukų dėžutę, bei savo facebook paskyrose viešintų informaciją, kviestų žmones aukoti. Taip pat kviečiame visas įmones, bendroves, klubus, bendruomenes, organizuoti savo kolektyvuose gerumo akcijas ir pasidalinti savo gerumu su stokojančiais senoliais. Karantino akivaizdoje mes visi dar labiau suprantame, ką reiškia socialinė izoliacija. Tik visi kartu mes esam stiprūs, o duodanti ranka tuščia nebūna , kalbėjo akcijos Maltiečių sriuba Klaipėdoje globėja Inga Grubliauskienė.

Norintys tapti akcijos partneriais ir bičiuliais kviečiami registruotis el. paštu darius.einars@maltieciai.lt

Aukoti galima pervedant aukas į sąskaitą: LT224010051001901200 Gavėjas: Maltos ordino pagalbos tarnyba

Daugiau informacijos ir galimybių paaukoti rasite (čia – hyperlink) maltieciusriuba.lt

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių