Sergamumas COVID-19 Klaipėdoje – didesnis nei visoje šalyje

Reklama baigsis po sek.

Nors šalyje ir pastebima mažėjanti naujų COVID-19 atvejų per parą tendencija, vis dėlto atsipalaiduoti ir pamiršti sveikatos apsaugos būtinąsias priemones dar anksti. Pandeminė situacija gerėja, viruso plitimo mastas rimsta, tačiau infekcijos atvejai skirtingai pasiskirsto šalies savivaldybėse. Deja, Klaipėdoje sergamumo koronavirusu rodiklis fiksuojamas didesnis nei visoje Lietuvoje.

Šiandien vykusio Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu teigta, kad pandemija iš uostamiesčio traukiasi tik palengva ir tikrai ne tokiu tempu, kaip norėtųsi.

Klaipėdos mieste pastebimas sergamumo mažėjimas, tačiau jis nėra toks ryškus kaip norėtųsi. Jeigu vertinti 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenkantį rodiklį, jis šiuo metu Lietuvoje siekia 889, o Klaipėdos mieste – 1043. Jeigu pažiūrėtume į kitą rodiklį, teigiamų atvejų nuo visų atliktų tyrimų, tai šalyje jis sudaro 14,1 proc., tuo tarpu uostamiestyje – 14,8. Palangoje – 11,2, Neringoje – 8,6, Skuode – 12,5. Vadinasi, mes šiuo metu visame regione esame tarp sergamumo lyderių, deja“, – teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Daugiausiai COVID-19 infekcija šiuo metu uostamiestyje plinta įmonėse, šeimose, apskrityje vis dar fiksuojami protrūkiai socialinės globos ir slaugos įstaigose.

Apskrityje vis dar turime rūpesčių su globos ir slaugos namais, turime atvejų, kai liga išplinta ne tik tarp pacientų, darbuotojų, bet net ir tos teritorijos gyventojų“, – R. Grigaliūnas.

Pasak NVSC Klaipėdos departamento vadovo, teigiamų viruso plitimo mažinimo rezultatų davė moksleivių atostogos. Jeigu per gruodžio mėnesį buvo fiksuojama po keliolika ar net keliasdešimt naujų susirgimo atvejų ugdymo įstaigose, tai per praėjusią savaitę buvo diagnozuota liga tik 8 darbuotojams, šios savaitės pirmadienį-antradienį susirgo dar 3-4 darbuotojai.

Nedalyvaivmas bendrose pamokose, bendrose veiklose duoda efektą, viruso plitimas pristabdomas“, – R. Grigaliūnas.

Vakar dėl infekcijos plitimo mažinimo vyko pasitarimas su ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovais. Pastariesiems dar kartą akcentuota, kaip ir kokių sveikatos apsaugos priemonių būtina laikytis.

Kontrolę vykdome ugdymo įstaigose ir vis dar matome atvejus, kuomet kaukės dėvimos neteisingai, vyksta 2-4 asmenų pasisėdėjimai, pasitarimai. Šitam kare visi turim būti pasiruošę ir laikytis nurodytų ribojimų, ne tik viena ar kelios įstaigos, bet visi kartu“, – R. Grigaliūnas.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių