Sergančiųjų skaičius „Klaipėdos hospise“ mažėja

Reklama baigsis po sek.

Šioje gydymo ir slaugos ligoninėje dar balandžio mėnesio viduryje koronavirusas buvo diagnozuotas 31 pacientui (2 iš jų mirė). Ilgąjį savaitgalį, praėjus 14 parų nuo pirmojo patikrinimo, infekuotiems asmenims buvo atlikti pakartotiniai tyrimai.

13 asmenų galimai jau pasveiko

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas patikino, kad pakartotinis testas dėl Covid-19 infekcijos buvo atliktas 29 šioje įstaigoje esantiems pacientams. 16 iš jų tyrimų rezultatai vis dar teigiami, tai reiškia, kad jie ir toliau bus stebimi bei slaugomi „Klaipėdos Hospise“. 13 tirtųjų asmenų koronavirusas – nenustatytas.

„Tačiau teigti, kad jie jau yra pasveikę , kol kas dar negalime. Neigiamas tyrimo rezultatas turi būti gautas du kartus. Šiems trylikai asmenų antrasis tyrimas jau yra atliktas, mėginiai išsiųsti į laboratoriją, šiandien vėlai vakare arba rytoj (trečiadienį) ryte turėtume sulaukti jų atsakymų“, – teigė R. Grigaliūnas.

Jeigu pakartotinių tyrimų rezultatai 13 pacientų būtų neigiami, infekcijos požymių nerasta, tuomet įstaigos „Klaipėdos Hospisas“ administracija turėtų pasirūpinti, kad šie asmenys iš ligoninės būtų perkeliami į kitą įstaigą. Kaip žinia, higienos pasą ir leidimą teikti paslaugas šis slaugos centras turi tik 1 lovai.

Prašymas išduoti leidimą buvo atmestas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno teigimu, „Klaipėdos Hospiso“ administracija praėjusią savaitę pateikė paraišką išduoti leidimą-higienos pasą teikti paslaugas ne tik vienam asmeniui, kaip yra iki šiol, tačiau to padaryti kol kas neįmanoma.

„Jiems yra išsiųstas atsakymas, kad higienos paso mes neišduosime, nes dokumentuose yra nurodyta, kad patalpos, kurioms jie prašo higienos paso, yra administracinės paskirties. Vadovaujantis visuomenės sveikatos priežiūros įstatymu ir leidimų dėl higienos pasų išdavimo taisyklėmis, patalpos turi būti gydymo paskirties, tai šiuo atveju jie turi susitvarkyti šitą dalyką“, – teigė R. Grigaliūnas.

Įstaigos „Klaipėdos Hospisas“ administracija visų pirma turi pakeisti savo patalpų paskirtį iš administracinės į gydymo. Gavę tai patvirtinantį dokumentą, turės pakartotinai teikti paraišką Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, tuomet bus vertinami visi turimi dokumentai, taip pat infrastruktūros atitikimas keliamiems reikalavimams.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Daugiau straipsnių